Mart 19, 2024

Kripto Para Piyasasında Ortalık Kan Gölüne Döndü: Tasfiyeler 500 Milyon Doları Geçti!

Kripto para piyasası bir süredir düzeltme dalgasında yer almaya devam ediyor. Son 24 saatte 500 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye edilmesiyle birlikte, yatırımcılar bu durumun boğa piyasasının sonunun mu işareti olduğunu merak ediyor.

Piyasada keskin bir satış dalgası hüküm sürüyor. Bu da durumu çok sayıda likidasyonla daha kötü hale getiriyor. Son 24 saat içinde sadece Bitcoin‘in 107,14 milyon dolarlık likidasyonla karşı karşıya kaldığı ve toplam likidasyon hacminin 500 milyon doları aştığı gözlemleniyor.

Bitcoin’in fiyat performansı son zamanların zirvelerinden keskin bir şekilde geriledi ve şu anda 60.000 dolar seviyelerinin altında seyrediyor. Grafikler, BTC’nin tipik olarak destek seviyeleri olarak kabul edilen kısa vadeli hareketli ortalamaların altına indiğini gösteriyor. Bu, kripto para piyasasında yükseliş momentumunun zayıfladığına işaret edebilir.

Fiyatın şu anda 50 günlük hareketli ortalamanın (56.276 dolar civarı) yakınına gelmesi, zirveden keskin bir düşüş yaşandığını gösteriyor. Bu seviye tutunmazsa, bir sonraki önemli destek 100 günlük hareketli ortalamanın yakınında olacak (51.819 dolar civarı). Bu seviyenin altına düşülmesi, satış baskısının artmasına ve potansiyel olarak daha uzun bir düşüş evresinin başlamasına neden olabilir.

Kripto Para Piyasası Dalgalanıyor

Bu uzun süreli düzeltme, piyasada tedirginlik yaratıyor çünkü yatırımcı duyarlılığının olumlu olmaktan temkinli hatta tamamen kötümserliğe kayabileceğini gösteriyor. Özellikle, piyasanın 70.000 dolar civarında bir düzeltme sonrasında istikrar kazanması beklenirken, bu endişe verici bir işarettir.

Öte yandan mevcut dalgalanmanın şiddeti birçok kişiyi şaşırttı. Piyasa bu ciddi düzeltmeyi yaşarken ve trendin tersine dönme olasılığıyla karşı karşıya kalırken, katılımcıların temkinli olmaları ve mümkün olduğunca likit kalmaları kritik öneme sahiptir. Kısa vadeli dalgalanmalar yerine uzun vadeli görünüme odaklanmak, şu anda tanık olduğumuz beklenmedik piyasa dalgalanmalarının ortasında en uygun stratejidir.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?