Ocak 4, 2024

Kripto Para Piyasasında ‘Kan Banyosu’: Likiditasyonlar 730 Milyon Doları Geçti!


Son güncellenme : 04.01.2024 - 14:46

Kripto para piyasası, yalnızca bir günde gerçekleşen 730 milyon dolarlık güçlü likidasyonla oldukça sert bir dönem geçirdi. Verilere göre benzeri bir likiditasyon en son 2022 yılında görüşmüştü.

Verilere göre söz konusu kripto para likiditasyonların önemli bir kısmı beklenildiği üzere Bitcoin ve Ethereum cephesinde gerçekleşti. BTC 169 milyon dolarlık likidasyonla çoğunluğu oluştururken, ETH 113 milyon dolarla onu takip etti.

kripto para haberleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin 43.300 dolar civarındaki güçlü dirençle mücadele etmeye devam ediyor. Tersi yönde destek seviyesi ise 37.580 dolar. Öte yandan Ethereum ise 1929 dolar civarındaki destek seviyesini takip ediyor. Direnç seviyesi ise 2250 dolar civarında.

Kripto parapiyasası birçok farklı olayla dolu günler geçirmeye devam ederken yüksek riske sahip olan türev piyasası bir kez daha gündeme geldi. Yeterli stratejik önlemini almayan ve fazla risk alan yatırımcılar ise güçlü zarar etti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?