Kripto Para Piyasasında Gözler Bu Tarihlere Çevrildi

Kripto para piyasası yeni yılın ikinci haftasında yükselişin tadını çıkarmaya devam ediyor. Bitcoin öncülüğünde başlayan yükseliş, altcoin’lerde de önemli bir karşılık buldu.

Piyasalar bu yükselişin tadını çıkarmaya devam ederken, gözler ABD ve Avrupa Birliği’nden gelecek haberlere çevrildi. Açıklanan son verilerin beklenenden olumlu gelmesi yükseliş için katalizör görevi gördü.

Fed, Basın Toplantısı – 10 Ocak

Fed Başkanı Jerome Powell, 1 Şubat’ta yapılacak bir sonraki faiz kararı öncesinde para politikasına ilişkin detayları açıklayacak. Fed Başkanı muhtemelen 2023’e kadar devam edecek para politikasına ilişkin duruşunu yeniden teyit edecek.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Powell, bu yıl daha fazla faiz artırımı yapılabileceğinin sinyallerini vermişti. Ancak Fed, piyasalarda da olumlu etki yaratacak şekilde faiz oranlarını yavaşlattı.

Piyasadaki beklentiler gerçekleşirse gidişat daha iyi olabilir ve büyük kayıpların önüne geçilebilir.

Kripto para altcoin tarihi

TÜFE Tüketici Fiyatları ve Enflasyon Verileri – 12 Ocak

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu bu hafta öncesinde 12 Ocak’ta Aralık 2022 ayına ilişkin enflasyon verilerini yayınlayacak. Kasım ayına kıyasla analistler çekirdek oranda yüzde 0,3’lük bir artış öngörüyor.

Ancak yıllık karşılaştırmada piyasalar, bir yıl önceki aynı dönem için yüzde 6,0 olan oranın yüzde 5,7’ye gerilemesini bekliyor. Bu tahminler gerçekleşir ve ABD tüketici fiyatları düşmeye devam ederse, ABD Dolar Endeksindeki düzeltme daha da genişleyecektir. Bu da borsa ve kripto piyasasının güç kazanmasına yardımcı olacaktır.

Endeksler beklenenden daha yüksek çıkarsa, bu piyasa için düşüş sinyali anlamına gelecektir. Fed, ileride daha yüksek faiz oranlarında faiz artışlarına devam edecektir.

ABD Tüketici Güveni ve Kripto Para Piyasası

Enflasyon verilerinden hemen bir gün sonra ABD tüketici güveni ve Ocak 2022 ayı hane halkı tüketici beklentileri hakkında bilgiler yayınlanacak. Michigan Üniversitesi, ABD’nin ekonomik gelişimine ilişkin tüketici iyimserliği düzeyini vurgulayan tüketici güveni verilerini yayınlamaktadır.

Aralık 2022 ayı için hane halkı güveni 59,7 olarak gerçekleşti. Ocak ayı için uzmanlar tüketici güveninin 60,0’a yükselmesini bekliyor. Bu veriler nihayetinde Wall Street’teki harekete ve sonrasında kripto alanındaki harekete yansıyacaktır.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.