Mart 17, 2023

Kripto Para Piyasası Sert Çakılabilir: Endişeler Büyüyor!

Geleneksel finans piyasası son zamanlarda birçok farklı sorunla karşılaştı ve piyasada yeni dinamiklerin oluşmasına yardımcı oldu. Bunlardan en dikkat çekeni ise pandemi döneminde büyük bir patlama yaşayan kripto para piyasası oldu. Pandemiyle birlikte tetiklenen sorunlar benimsenmenin artmasına büyük katkı sağladı. Ancak oldukça hızlı büyüyen yeni sektör birçok düzenleyici eksikliği de beraberinde getirince yetkililer sektörü yakından takip etmeye başladı.

Bazı haberlere göre, en büyük stabilcoin USDT, Rusya tarafından KYC ve uygulanan yaptırımlardan kaçarak batıya para göndermek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Moskova’da nakit karşılığında binlerce dolarlık stabilcoin satan ve daha sonra İngiltere’ye sterlin karşılığında takas eden yaklaşık 3 komisyoncu tespit edildi. Bunların hepsi nakit karşılığında ancak herhangi bir KYC olmadan işlemleri tamamlıyor.

Yetkililer ise bu ve benzeri gelişmeleri yakından takip ederek kripto para piyasasının önemli oyuncuları olan başta USDT olmak üzere stabilcoin‘lere daha fazla odaklanmaya başlayabilir. Trader’lar artık Bitcoin ve diğer altcoin’lere daha fazla odaklandığından USDT hakimiyeti azalıyor ve oldukça uzun bir süredir düşüş kaydediyor. Ancak, yetkililer Tether’i sıkıştırmaya başlarsa piyasada büyük problemler ortaya çıkabilir.

kripto para haberleri

Şu anda, piyasa değeri ve USDT hakimiyeti düşüş eğiliminde ve her ikisi de azalan trend çizgisi boyunca işlem gördükleri için yakında daha düşük desteğe ulaşabilirler. Bu gerçekleşirse, önümüzdeki günlerde daha fazla sorun ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, kripto paralar yapıcı niyetlerine rağmen baskılarla karşı karşıya kalabilir Bu nedenle, seviyeler yukarıda belirtildiği gibi düşerse, önemli bir çöküşün kripto alanını kovalayabilmesi için adil bir şans olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?