Ocak 24, 2024

Kripto Para Piyasası Satış Dalgasıyla Mücadele Ederken Bu Üç Altcoin Adeta Boğuldu!


Kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde düşüş kaydetmeye devam ederken, sert satışlarla boğuşan üç altcoin dikkat çekti. Aralaırnda Avalanche (AVAX), 1000SATS ve Optimism (OP) gibi varlıkların bulunduğu varlıklar sert düşüşler kaydetti.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, C-Zincirindeki kullanıcı sayısındaki düşüşle birlikte AVAX fiyatında %38’lik bir düşüş kaydetti. dApps (merkezi olmayan uygulamalar) oluşturmak ve bu uygulamalarla etkileşim kurmak için kritik öneme sahip olan ağ; hem benzersiz cüzdan adreslerinde hem de on-chain işlemlerde sert düşüş kaydetti. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ağdaki işlem ücretlerindeki %90’a varan düşüş endişeleri arttırdı.

avalanche fiyatı düşüş kaydetmeye devam ediyor

AVAX’ın 24 saatin en yüksek seviyesi olan 31,46 dolardan 30 günün en düşük seviyesi olan 27,67 dolara gerilemesiyle düşüş baskısı hakim oldu.

SATS (1000SATS)

SATS token piyasadaki eğilimlere bağlı olarak olarak düşüş kaydetti. Fiyat yalnızca son 24 saat içinde %14,94 oranında düşerek yatırımcılar arasında daha geniş bir güven kaybını yansıttı. Mevcut fiyatı 0,000426 dolar ve piyasa değeri sıralaması 65 olan SATS’taki düşüş, mevcut piyasa koşullarının yaygın etkisini göstermektedir.

Düşüş momentumu 0,0004215 dolarda yer alan destek seviyesini aşarsa, izlenecek bir sonraki destek seviyesi 0,0004 dolar civarında olacak. Değerdeki bu düşüş, satış baskısının artmasına ve 1000SATS sahipleri arasında endişelerin artmasına neden oldu. Bununla birlikte, boğalar kontrolü ele geçirir ve fiyatı 0,00045 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarırsa, piyasa tutumunda bir değişiklik olduğunu gösterebilir.

Optimism (OP)

Optimism (OP), mevcut fiyat düzeltmesini daha büyük bir trendin parçası olarak gören Michael van de Poppe gibi analistlerin dikkatini çekti. Yakın zamanda 2,99 dolara düşmesine rağmen van de Poppe, projenin sağlam kullanım alanı ve toparlanma teknolojisine dayanarak 5,00 doların üzerinde bir potansiyel artış öngörüyor.

Ancak bu tahminleri haklı çıkarak herhangi olumlu bir görünüm hala yok. Fiyat son 24 saatte ayıların baskısıyla 3,07 dolardan 2,69 dolara kadar geriledi.

ayılar optimism fiyatını ele geçirdi

Düşüş sırasında OP’nin piyasa değeri %10,53 düşüşle 2.583.389.077 dolara gerilerken, 24 saatlik işlem hacmi %64,80 artışla 308.573.826 dolara yükseldi. İşlem hacmindeki bu artış, OP için piyasada hala güçlü bir ilgi ve faaliyet olduğunu göstermektedir. Düşüş eğilimine rağmen, yatırımcıların hala aktif olarak token alıp sattığı anlamına geliyor.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?