Kripto Para Piyasası Haftaya Nasıl Başladı?

Bitcoin, yaklaşık üç yılın en yüksek haftalık kapanışını yaptı. ABD Başkanlık seçimlerinin sonuçlarının ardından kısa bir süreliğine düşüş yaşamasına rağmen, Bitcoin 15.000 dolar seviyesini geri aldı ve üçüncü en yüksek haftalık kapanışını kaydetti. Altcoin’ler de dünün kayıplarını telafi etti ve piyasa değeri 440 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin’in Üçüncü En İyi Haftalık Kapanışı

ABD Başkanlık seçimlerinin belirsizliğiyle Bitcoin, geçtiğimiz Cuma günü yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak sonuçlar geldiğinde, yani 46. ABD Başkanı Joe Biden olduğunda, BTC düştü. Önde gelen kripto para birimi saatler içinde yaklaşık 1.000 dolar değer kaybetti ve 14.350 dolar’a kadar geriledi.

Bununla birlikte, Bitcoin sonrasında hemen toparlanmaya başladı ve 15.000 doların üzerine çıktı. BTC, 15.250 dolar’lık şu anki seviyesine hafifçe düşmeden önce gün içi en yüksek seviye olarak 15.660 dolar’ı işaretledi. Popüler Bitcoin analisti CryptoBull’un belirttiği gibi, bu, BTC’nin “şimdiye kadarki en yüksek 3. haftalık kapanışı” ve Ocak 2018’den bu yana en yüksek olanıydı.

Teknik göstergeler, Bitcoin’in yeni rekorlar kırmak için 15.750 dolar ve 16.000 dolarlık direnç seviyelerinin üstesinden gelmesi gerektiğini gösteriyor. Bir düşüş durumunda ise, düşüşü engelleyebilecek destek seviyeleri 15.385 dolar, 15.150 dolar ve 15.000 dolar seviyeleri.

Altcoin’leri Kurtarma Operasyonu

Altcoin’lerin son düşüşü oldukça sertti. Yine de son 24 saatlik süre bazında, çoğunun yeşil renkte işlem yaptığının söyleyebiliriz. Ethereum’un %1.6’lık artışı ETH’yi 442 dolara çıkardı. Binance Coin (%1), Chainlink (%2) ve Litecoin (%1) iyileşme belirtileri gösterdi. Bitcoin Cash (%4.5), ilk 10’da ki en etkileyici kazanç sağlayan.

THORChain (RUNE) dünden beri en çok değer kazanan oldu. RUNE’un %20 oranında artışı, varlığı 0.60 dolarının üzerine çıkardı. Loopring (%19), NEAR Protocol (%14), Aave (%13), Decentraland (%13), Energy Web Token (%12) ve Band Protocol (%10) de yükselişi takip ediyor.

Genel olarak, tüm dijital varlıkların toplam piyasa değeri, dün 423 milyar dolar’a düştükten sonra 445 milyar dolar’a yükseldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.