Kripto Para Piyasası: Geri Çekilmekte Olan Bitcoin ve Altcoinler

Kripto para piyasası kısa süren bir toparlanma girişiminin ardından gerilemeye devam etti. Bitcoin ve tüm ana altcoinler kırmızı renkte, % 1 ila %5 arasında kayıpları var. Tüm dijital varlıkların dolaşımdaki piyasa değeri, pazar günü 216 milyar dolardan 209 milyar dolara düşürüldü; ortalama günlük işlem hacmi 48 milyar dolara düştü. Bitcoin’in pazar payı %67,5’e geriledi.

Top-3 Altcoin Fiyatına Genel Bakış

BTC / USD, hem günlük bazda hem de kuvvetli düşüş baskısı nedeniyle günün başından bu yana yaklaşık %4 oranında değer kaybetti. En popüler dijital para, 8.000 dolar’ın altına düştü, ki bu yatırımcılar için oldukça mutsuz bir gelişme. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin 7.759 dolardan el değiştiriyor. Düşüş eğilimi içinde hareket ediyor. Ani bir düşüş baskısını azaltmak için 8.000 dolar’ın üzerinde sürdürülebilir bir hareket görmemiz gerekecek.

Şu anki piyasa değeri 18,1 milyar dolar olan ikinci en büyük dijital varlık Ethereum, piyasa ile senkronize olarak düşüş gösteriyor. Dijital para, son 24 saatte %2’nin üzerinde bir düşüş yaşarken 166,70 dolar’dan işlem gördü. Ethereum 166.00 dolar’dan yüksek bir değer kazanmadan önce 165.44 dolar’a düştü. Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum 165.38 dolar’dan işlem görüyor.

Ripple’ın XRP’si dar bir aralıkta kilitli. Dijital para, 0.2400 dolar civarında seyrediyor ve genel piyasa satışının göreceli gücünü gösteriyor. Mevcut piyasa değeri 10,3 milyar dolar olan üçüncü en büyük dijital varlık, pazartesi gününün başından bu yana çoğunlukla değişmedi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.