Kripto Para Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir kripto para yatırımcısı olarak veya sadece haberleri okuyan biri olarak, muhtemelen kendinizi sık sık CoinMarketCap veya CryptoCompare gibi bir veritabanı aracılığıyla pazarlara bakarken buluyorsunuz. Gerçekten ipucunuz varsa, tüm karmaşık verilerin ne anlama geldiğini tam olarak bilirsiniz ve geleneksel bir yatırımcının yaptığı gibi saatlik fiyat değişikliklerini karşılaştırmak için zaman harcayabilirsiniz Ancak, yan yatırımcı için bu veritabanlarında gezinmek genellikle zor olabilir. Pek çok farklı terim, şekil ve değerle, gerçekten ne arıyoruz?

Değer, büyük olan bu. Kripto paraların değerini gözlemliyoruz. Çünkü yatırımlarımızı elinde tutuyorlar ve bu nedenle tek bir kriptonun değeri tüm paramızın değerini hesaplamamıza yardımcı olabilir. Daha sonra fiyat hareketleri gelir. Seçilen kripto paramızın değeri son bir saat, son yirmi dört saat ve bir önceki hafta boyunca nasıl değişti? Bu değişiklikler daha sonra ne olabileceğimizi belirlememize yardımcı olmak için kullanılabilir. Ancak, bunun genellikle bir tahmin oyunu olduğunu unutmayın.

Piyasa Değeri

Şimdi, açıkçası bu yazının odak noktasına getiriyor. Bu nedir, ne anlama geliyor ve neden önemlidir? CoinMarketCap, piyasa değeri büyük kripto paraları sıralamak için kullanılır.

Piyasaların aktifleştirilmesi, piyasalardaki popülerliğe dayanan ve bu nedenle bazı kripto para birimlerinin diğerlerinden daha büyük ve daha iyi görünmesine izin veren bir hiyerarşinin var olmasına neden olur. Daha yüksek bir piyasa değeri, daha yüksek bir sıralama, daha fazla habere maruz kalma ve genellikle daha büyük bir topluluk anlamına gelir. Sıra, toplam kripto para birimi olarak toplam pazar payının ne kadarı olduğuna göre belirlenir.

Peki, tüm kripto para birimlerini tek para olarak bir araya toplarsak, bunlardan kaç tanesi Bitcoin eder? Bu sayı, Bitcoin’in piyasa değerini belirler.

Piyasa değeri önemlidir. Çünkü bu yatırımcıların piyasadaki gelecekteki hareketleri ve değişiklikleri belirlemelerine yardımcı olmak için kullanılabilir. Piyasa değeri önemli ölçüde arttığında, aniden daha fazla para kriptoya taşınır, sonuç olarak, o kripto para biriminin değerinin artmasını bekleyebiliriz. Bunun tersi, piyasa değeri düştüğünde gerçekleşebilir. Bu, yatırımcıların varlığa olan güvenini kaybetmelerine neden olan büyük bir satıştan düşebilir. Bu yüzden, bir daha ki sefere yorulmadan pazarlara göz atarken, piyasa değeri değişikliklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Bunu daha iyi bir yatırımcı olmanıza yardımcı olmak için kullanın.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.