Kasım 9, 2018

Kripto Para Nasıl ve Nereden Satın Alınır?


Son güncellenme : 24.10.2022 - 10:30

Kripto para satın almanın en kolay yolu, merkezi bir borsada bir banka kartı ile satın almaktır. Kripto para satın almak Amazon’da kıyafet almak kadar kolay diyebiliriz.

Kripto Para Nereden Satın Alınır?

Binance

Lider kripto para borsası Binance, global piyasada birden fazla kripto para birimi alım satım işlemleri yapmanıza olanak sağlar. Binance üye olup işlemlere hemen başlamak için tıklayın.

Binance ile kripto para satın alma

Icrypex

ICRYPEX kripto para borsası, 7/24 müşteri temsilcisi desteğiyle Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para alım satımlarında hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapmanızı sağlıyor. Ayrıca piyasadaki en düşük komisyon oranlarıyla rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Türk Bitcoin ve kripto para siteleri arasında ICRYPEX  ara yüz kullanım kolaylığı, tamamen kendi ürettiği teknolojisi ve müşteri desteği açısından yatırımcısına büyük kolaylık sağlıyor.

ICRYPEX’te işlem yapma avantajları;

 • 7/24 ulaşıp her konu hakkında bilgi alabileceğiniz bir çağrı merkezi ekibi vardır.
 • Kripto para analizlerini her sabah kayıtlı mail adresinize mail olarak iletir.
 • Çok katmanlı bir güvenlik seviyesi sunan Icrypex’te 2FA ya da SMS doğrulama ile ișlem yapabilirsiniz.
 • Dolar ile işlem yapılabilen tek Türk kripto para borsasıdır.
 • Diğer kripto borsalarına kıyasla işlem ücretleri daha uygundur.
 • Icrypex kripto para borsası acemi dostudur. Yeni başlayan biri olarak, küçük miktarlar ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Çok çeşitli kripto para birimleri ile çalışır.

BTCTürk

Türkiye’nin ilk, dünyanın 4. kripto para alım satım platformu olan BTCTurk ile kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl Kripto para (Bitcoin, Ethereum ve digerleri) alabilirim?

Kolay Alış Satış

​1- Almak istediğiniz Kripto parayı (Bitcoin, Ethereum ve digerleri) seçtikten sonra Kolay Alış Satış sayfasına gidiniz.
2- Almak istediğiniz TL miktarını giriniz.
3- Al butonuna tıklayınız.
4- Mümkün olan en iyi fiyattan işleminiz gerçekleşecektir.

Uyarı: Kripto para (Bitcoin, Ethereum ve digerleri) satın almak için öncelikle hesabınıza TL yatırmanız gerekmektedir.

Nasıl TL yatırabilirim?

Minimum 100 TRY ve üstü para yatırmalarında yalnızca kendi adınıza kayıtlı banka hesabınızdan ATM, Şube, Mobil bankacılık ve İnternet bankacılığı ile EFT/Havale yapabilirsiniz.

Minimum 10 TRY ve üstü para yatırmalarında yalnızca kendi adınıza kayıtlı Papara cüzdanlarından ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

Başka bir kişi ya da kurum tarafından sizin hesabınıza yatırılan, kriterlere uygun olmayan TL yatırma işlemleri hafta içi aynı gün saat 17:00’a kadar hafta sonu ve resmi tatillerde ise bir sonraki iş günü gönderen IBAN adresine iade edilecektir.

BTCTurk ile kripto para satın alma

Gelişmiş Alış Satış

​​Gelişmiş Alış Satış sayfası, dilediğiniz fiyattan alış veya satış emri girmenizi sağlar. Girdiğiniz emir ile eşleşecek bir alış ya da satış emri olduğunda sistem emrinizi otomatik olarak gerçekleştirir.

Girdiğiniz emir ile eşleşecek bir alış ya da satış emri olmadığında ise sistem emrinizi açık emirlerde bekletir. Emriniz ile eşleşen kısmi emir olması durumunda ise olan kısım gerçekleşir kalan kısım yeterli hacim (eşleşecek alım satım emri) olana kadar açık emirlerde bekletilir.

1- Girmek istediğiniz emir tipini seçiniz.
2- Piyasa Emri için almak ya da satmak istediğiniz Kripto para (Bitcoin, Ethereum ve digerleri) miktarını yazınız.
3- Limit Emir için almak ya da satmak istediğiniz Kripto para (Bitcoin, Ethereum ve digerleri) miktarını ve fiyatını yazınız.
4- Stop Emir için almak ya da satmak istediğiniz Kripto para (Bitcoin, Ethereum ve digerleri) tetikileme fiyatını, Stop limit emir için ayrıca limit fiyatı yazınız.
Piyasa emri mümkün olan en iyi fiyattan işleminizi gerçekleştireceği için piyasa emri kutucuğu tıklandıktan sonra fiyat bilgisi girişi yapılamaz.
5- Toplam alanı girdiğiniz miktar, fiyat, komisyon ve komisyonun vergisini içerecek şekilde otomatik hesaplanır.
Toplam alanına işlemin toplam TL tutarını girebilirsiniz. Eğer bu alana giriş yaparsanız miktar alanı otomatik olarak tekrar hesaplanacaktır.

Paribu

Yüksek işlem hacmine sahip kripto para alım satım platformlarından biride Paribudur. Paribu, Listelenen Bitcoin Borsalarından İlk 100’de olan Coin market cap, ülkemizde kripto para konusunda yüksek bir hacme sahiptir.

Coinbase

Coinbase, geleneksel para birimleri ile kripto satın almak için popüler bir ara birimdir.
Coinbase’de, kullanıcıların bir hesap oluşturması ve kimliği doğrulaması gerekir. Bundan sonra banka kartı ile satın alabilirler. Kimliklerin doğrulanması için olan kurallar her bir ülke için farklılık gösterir; Genellikle, kullanıcıların en azından bir Kimlik / Pasaport sağlaması ve 2 faktörlü kimlik doğrulaması yapması gerekir.

Bitfinex

Bitfinex, 2012’den bu yana kadar olan dönemde oldukça popüler olan bir diğer popüler borsadır. Web sitesi, dünyanın en gelişmiş kripto para işlem platformu olma özelliğini taşıyor. Web sitesinde, hem Android hem de iPhone için kullanılabilen uygulamayada sahipler. Borsanın temeli üç özellikten oluşmaktadır: Döviz ticareti, Marj ticareti ve Marj finansmanı. Bitfinex’e entegre edilen P2P finansmanı piyasası, borç vericilere borç marjı ticareti yapan gelişmiş araçları getirmek için borçlularla eşleştiriyor.Sitenin destek bölümünde bir başlangıç kılavuzu mevcuttur. İlk kez satın alacak kişinin bile anlayabileceği düzeydedir.

Robinhood

Geleneksel para birimi ile kripto para satın almak için çok daha fazla yer olsa da, Robinhood sıfır ücret yaklaşımı ve hedefleri ile kripto para satın almak için daha kolay bir platform olarak görülüyor. Bu takas / ticaret uygulaması hibrit, kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum‘u herhangi bir işlem ücreti olmadan telefonlarından satın almalarını sağlıyor. Bunu, diğer siteler ile karşılaştırırsanız, örneğin Coinbase’in satın alma işlemine eklediği %1.49 – %3,99’luk gibi farklar görebilirsiniz.

Bir kripto ticaret platformunun lansmanın’dan hemen sonra, Robinhood tarafından yapılan bin yıllık hisse senedi alım satım uygulaması, beş günlük deneme için bekletme listesinde 1 milyonu aşkın kullanıcıyı gördü.

Bu uygulama platformu henüz tam olarak yayınlanmamış olsa da, Robinhood birkaç eyaletten bazı kullanıcıların uygulamaya geçmeye başlamalarına izin verdi.

Tüm Kripto Paralar Geleneksel Para Birimleri İle Alınamaz

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere şu an itibariyle, çoğunlukla geleneksel para birimleri ile alınan kripto paralar Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve Ripple. Coinmarketcap üzerinde şu anda listelenen “alt koinler” olarak adlandırılan 1,546 kripto paranın elde edilmesi için kullanıcıların bitcoin veya ethereum ile ticaret yapmaları gerekiyor. Her alt koinin bir bitcoin ticareti vardır ve çoğu da ethereum ticaretine sahiptir.

Coinbase, kullanıcıların geleneksel para birimleri ile banka kartları üzerinden satın alabilecekleri Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash kripto paralarını sunmaktadır. Diğer alt koinlere sahip olmak için, kullanıcıların BTC, ETH, LTC veya BCH’lerini bu kripto paraların hepsine sahip olan bir borsaya göndermeleri gerekiyor. En güvenilir olan iki popüler küresel borsa ortamı Binance ve OKex’dir.

Nakit Para İle Kripto Para Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin’i nakit ile satın almak, BTC karşılığında arkadaşınıza para vermek kadar kolaydır. Bitcoin’e sahip kimseyi tanımıyor olanlar için, insanlarla tanışmak için merkezi olmayan, p2p siteleri var. LocalBitcoins, kullanıcıların önceden bir fiyat üzerinde anlaşmaya varmaları için bir reklam topluluğuna sahip şekilde çalışır ve daha sonra ticaret yapmak için şahsen tanışır.

Borsa sürecini işlemek çok zaman alabilir ve yabancıları içerdiği için yeterince güvenilir görünmeyebilir, ancak yine de popüler bir ortamdır ve kullanıcılar memnuniyetlerini harika yorumlar yaparak göstermişler. Teknik olarak merkezi olmayan bir platformdur, çünkü p2p ticaretine sahiptir. Anlaşmaya aracılık etmek için hiçbir aracı kullanılmaz ve hiçbir ücret ödenmez.

Yakında Bitcoin Atmleri İle Kripto para Almak Mümkün

Bitcoin ATM’leri çok popüler hale geliyor. Mart ayına göre dünya çapında 2,393 Bitcoin ATM makinesinin sürekli yükselişte olduğu görülüyor. Bu makinelerle, kullanıcının fiziksel konumu görülür ve 2 türlü işlem yapılabilir. 1. Geleneksel para birimini kullanarak bitcoin satın alınabilir ve bir Bitcoin cüzdanına gönderilir.

2. Geleneksel para birimini çekmek için atm den Bitcoin satılabilir ve atmden nakit para alınabilir. Bu cihazlar son derece kullanışlıdır ve trader’ların kripto’nun “ticaret” kısmı ile uğraşmak zorunda kalmamalarını sağlar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Cointelegraph, BTCTurk

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 4 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

 • Rebullavanda

  Merhaba. Bitcoin öğrenmek istiyorum. Bana yardimci olur musunuz?

  Cevap Yazın
  • Ramazan BOZKURT

   Tabiki, daha hızlı olması için bize, Twitter hesabımız olan @CoinEvreni veya resmi Twitter adresimiz @Koinfinans dan ulaşabilirsiniz.