Kripto Para Madenciliğinde Yeni Furya: Elektrikli Araçlar Devreye Girdi!

Kanadalı otomobil üreticisi Daymak, 1 Haziran tarihli duyuruya göre, şarj olurken güneş enerjisi ile Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin madenciliğini yapabileceği bildirilen “Spiritus” adlı benzersiz bir elektrikli otomobil serisi geliştiriyor.

Kişisel hafif elektrikli araçlarda öncü olan Daymak Inc, Spiritus adlı EV’sinin 2023’te piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şirket ön siparişlerde kripto para birimi ödemelerini de kabul ediliyor. Ön sipariş ödemesi Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Cardano kullanılarak yapılabiliyor. Şu an itibariyle, Spiritus, iki aydan kısa bir sürede ön siparişlerde 350 milyon doları aştı.

Daymak, başlangıcından bu yana ezber bozan teknolojilerin savunucusu olmuştur ve mevcut kripto hareketi, 2023 Spiritus teslim tarihine kadar blockchain devriminin merkezinde olacağımızın açık bir göstergesidir.”

Kripto Para Madenciliği Yapan İlk Elektrikli Araç

Spiritus, madencilik teçhizatı ve kripto para teknolojisini kullanıcı arayüzüne dahil eden tarihteki ilk otomobil olacak. Spiritus bir Daymak Nebula madencisine ve Nebula cüzdanına sahip olacak. Araç Daymak Ondata kablosuz şarj pedine park edildiğinde, Nebula madencisi, kripto madenciliği yoluyla aracın sahibine para kazandırmasını sağlayacak. Daymak başkanına göre, kripto madenciliği yeteneği Spiritus’u diğer otomobillerden ayıran şey.

“Garajınızda dururken değer kaybeden diğer otomobillerin aksine Nebula Miner, Spiritus’unuz park halindeyken size para kazandıracak. Spiritus bir arabadan daha fazlasıdır.”

Daymak, araç kiralama ödeme yöntemleri sunabilmek için borsalarla işbirliği yaparak kriptoyu bir sonraki seviyeye taşımak istiyor.

“Ayrıca, kiralama ödemelerinin kripto olarak ödenmesine izin vermek için bir dizi borsa ile işbirliği yapıyoruz. Bu, Daymak Spiritus’un önünü açtığı kripto entegrasyonunun başka bir yönüdür.”

Daymak Spiritus, Tesla’dan Farklı Bir Yaklaşımda Buluyor

Yakın zamanda Elon Musk’tan Tesla, Bitcoin madenciliğinin çok fazla enerji tükettiği gerekçesiyle, araçlarının ödemesi olarak Bitcoin’i kabul etme kararını iptal etmişti. Daymak ise soruna farklı bir yaklaşım getiriyor.

Daymak, Nebula altyapısını kullanarak Spiritus araçlarını çevre dostu kripto madenci node’larına dönüştürmeye karar verdi. Spiritus, güneş enerjili şarj özelliğine sahip sıfır emisyonlu bir araçtır. Bu, Tesla’nın ipucu alması beklenen inanılmaz bir teknik başarı olarak görülüyor. Spiritus, kripto madenciliğinin yaygın karbon emisyonu sorununu çözen, geleceğin temiz, yeşil, elektrikli otomobili olarak tanınmaktadır.

“Otoyol geçiş ücretlerinizin, park yerinizin ve arabaya servis siparişlerinizin doğrudan ve yerinde kripto para birimiyle ödeneceği bir gelecek öngörüyoruz. Kripto para ödemelerini kabul eden aynı yazılım platformu aracılığıtla internet faturalarınız ve bankacılık işlemleriniz yönetilebilir.” 

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.