Kripto Para İşlemi Yapmadan Okumanız Gereken 5 Basit Şey

Kripto para birimi; ticaret dünyasında insanların sevgi ve nefret ilişkisini barındırdığı bir pazar olmaktadır. Yeni yatırımcıların her zaman ilgili riskler konusunda endişeli olduğunu ve aynı zamanda insanların çevrimiçi kripto ticareti yaparak maksimum ödüller kazandığına da şahit oluyoruz.

Kripto ticareti yapmak ve kriptolara yatırım yapmak diğer piyasalardan farklı değildir. Fakat örneğin dolar için forex’ten pound’a dönüştürme veya bunun tam tersi için yapılacak işlemler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Biz de bu yazıyı tam da bunun için derledik.

Sahip olmanız gereken tek şey öğrenme tutkusu. Eğer bu tutkuya sahipseniz ilerleyecek vakitlerde uzmanlar gibi büyük paralar kazanabilirsiniz.

Yatırım Yapmadan Önce Doğru Bilgileri Alın

İlk adım olarak; piyasada iyi işlem gören ve aynı zamanda sağlam bir geleceği olan kripto para birimleri hakkında doğru bilgi edinmeniz gerekmektedir. Bazı ülkelerde izin verilmeyen birçok kripto para birimini de bilmeniz gerekir. Herhangi bir kripto para birime yatırım yapmaya karar vermeden önce; oranı, yaklaşan eğilimleri tam olarak bildiğinizden emin olun. Aynı zamanda çok fazla para kaybetmeyeceğiniz gerçeğinin de farkında olun.

Kimliğinizi Korumak

Yatırımı tamamlar tamamlamaz, size verilecek güvenlik numarasını bundan sonra kimseyle paylaşmamalısınız. Ayrıca e postanızı, ehliyet numaranızı ve hatta cep telefonu numaranızı paylaşırken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü bilgisayar korsanları yukarıda yazdıklarımızdan birini biliyorlarsa hesabınıza erişim sağlayabilirler.

Çevrimdışı Cüzdan Alma

Hesabı herhangi bir kripto para birimi ticaret platformunda kurduktan sonra; ilk olarak satın alma işlemini yapmanız istenmektedir. Normalde, çevrimiçi olarak ücretsiz bir cüzdan almanız gerekir. Fakat bizim tavsiyemiz; kripto anahtarlarınızı bir USB sürücüde saklamak için yedek cüzdan satın almak olacaktır. Bunun yanı sıra; kripto ticaretinde hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Çünkü artık bitcoinlerinizi veya başka herhangi bir para birimini koruyan kripto cüzdanları da mevcut olmakta.

Diğer Borsalar

İşleminize başlamadan önce hesabınızı Rubix gibi başka bir borsaya kaydettirmeniz de fayda var. Grafiklerin gösterdiklerine çok dikkat etmelisiniz. En önemlisi ise göreceli güç endeksinin düşük kalmasına önem vermelisiniz. Eğer kripto ticaretinde profesyonel olmak istiyorsanız; kural, düşük satın almak ve yüksek fiyattan satmaktır.

Başkalarını Her Zaman Dinleme

Acemi kripto tüccarlarının yaptığı en yaygın hatalardan biri; her zaman uzmanları veya güvenilir brokerları dinlemektir. Bunu yaparak, ticareti iyi öğrenme şansınızı düşürebilirsiniz. Hatta bir başkasının tavsiyesi ile para kaybettiğinizde zarar gördüğünüze şahit olursunuz.

Yukarı bahsettiğimiz beş şeyin tümü oldukça basit olmasına rağmen, önerilenlerin hepsini doğru şekilde uygulamanız gerekir. Bunun sonucunda ise kazanma oranınız artacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?