Şubat 9, 2023

Kripto Para ile Nasıl Bağış Yapabilirsiniz?

6 Şubat 2023 sabah erken saatlerde ülkemizde yaşanan depremin acısını yaşamaya devam ettiğimiz bu günlerde güvenilir kaynaklar aracılığıyla bağış yapmanın yollarını sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Ahpap, MASAK’tan aldığı izinle kripto para cüzdanını aktif ettiğini ve bağışları toplayabileceğini duyurdu. Yurtiçi ve yurtdışında  yaşayan birçok insan kripto para ile bağış yaparken zorluklarla karşılaşabiliyor.

Özellikle yurtdışında yaşayan insanların uluslararası ödemeler konusunda destek olabilecek kripto para bağışlarında dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik. Ek olarak Binance borsası özelinde hazırladığımız aşağıdaki rehber tamamen yeni kullanıcılar için iyi bir başlangıç olacaktır.

Binance Rehberi: Binance Nedir, Nasıl Kullanılır? Binance Borsası Güvenli mi?

  • Öncelikli olarak resmi hesaplar dışında paylaşılan cüzdanlara gönderim yapmamalısınız. Kötü niyetli insanlar bu tür durumlarda sahneye çıkmaktan hiç çekinmiyorlar.
  • Gelen ilk bilgilerde de vurdulandığı gibi adresler şu an stabilcoin alabiliyor. Özel olarak bir varlık belirtilmemiş olsa da dolara endeksli stabilcoin gönderimi yapmak oldukça kritik olacaktır.
  • USDT, USDC, BUSD vb. stabilcoin’leri gönderirken tüm borsalar “ağ seçimi” ekranında sizlere seçenek sunacaktır. Buradaki seçim oldukça kritik ve hataya meyilli bir aşamadır. Hata yapmamak için BEP20, ERC20 veya Avalanche Ağı’nı doğru olarak seçtikten sonra aşağıdaki adreslerden birisine gönderim yapabilirsiniz.

Blockchain ve kripto para teknolojinin şeffaflığı sayesinde dileyen herkes cüzdandaki hareketleri takip edebilir.  Bu konuda @onurisik77 isimli Twitter kullanıcısının “Nansen Portfolio” linki paylaştığını belirtmek isteriz. Buraya tıklayarak güncel hareketleri takip edebilirsiniz.

Haluk Levent cüzdanların bir hafta açık kalacağını duyurduğu için resmi hesaplardaki duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kripto Para Bağışları Yayılıyor

Türk Kızılayı da yaptığı açıklamada kripto para ile bağış çağrısı yaptı.

Kızılaya ait tüm adreslere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BtcTürk ise AFAD, Hayata Destek, Kızılay, TİDER ve TOG’a yapılan bağışlara destek olacağını duyurdu. Bu adresler BTC, ETH ve USDT ile bağışları kabul ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?