Ocak 20, 2021

Kripto Para Firo’ya Yüzde 51 Saldırısı Gerçekleşti!

Kripto para birimi Firo’ya %51 saldırısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen saldırı nedeniyle tek bir madenci Firo ağındaki blokları yeniden düzenlemek için yeterince madencilik gücü kazandı.

Saldırgan Ağ Gücünü Ele Aldı

Gizlilik odakları olan kripto para birimi Firo (eski ismiyle ZCoin) %51 saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Saldırı zamanında, tek bir madenci çoğunluk hash gücünü elde etti ve ağ bloklarını tekrardan düzenledi.

Birçok Proo-of-Work (PoW) blok zincirli, Firo gibi küçük ve orta dereceli projeler %51 saldırılarına karşı savunma gücü düşüktür.

Yakın zamanlarda, Grin, BCHA, Ethereum Classic gibi kripto para birimleri dahil olmak üzere diğer PoW blok zincirlerine karşı %51 saldırıları gerçekleşti.

Rapor Hazırlanıyor

Firo proje ekibi şu anda borsalarla görüşmelerde bulunuyor ve hasarı değerlendirip durum raporu oluşturacaklar. Bu arada proje ekibi, ağ istikrarına kavuşana kadar ağ üzerinden herhangi bir işlem yapılmaması konusunda yatırımcılarına tavsiyelerde bulunuldu.

Ekibin yeni düşüncesine göre gelecekte tekrardan bu tarz saldırıları önlemek için Dash projesi tarafından geliştirilmiş olan bir blok zincir güvenlik protokolü ChainLocks’u uygulamayı düşünüyor.

Saldırı, FIRO token fiyatında ciddi bir etki oluşturdu ve saldırısı sonra fiyat 5,50 dolardan 4,86 dolar seviyesine geriledi.

[irp posts=”7375″ name=”Kripto Paralar İçin Büyük Tehlike: 51 Saldırısı”]

Kaynak: cryptobriefing

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?