Kripto Para Firo’ya Yüzde 51 Saldırısı Gerçekleşti!

0
332

Kripto para birimi Firo’ya %51 saldırısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen saldırı nedeniyle tek bir madenci Firo ağındaki blokları yeniden düzenlemek için yeterince madencilik gücü kazandı.

Saldırgan Ağ Gücünü Ele Aldı

Gizlilik odakları olan kripto para birimi Firo (eski ismiyle ZCoin) %51 saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Saldırı zamanında, tek bir madenci çoğunluk hash gücünü elde etti ve ağ bloklarını tekrardan düzenledi.

Birçok Proo-of-Work (PoW) blok zincirli, Firo gibi küçük ve orta dereceli projeler %51 saldırılarına karşı savunma gücü düşüktür.

Yakın zamanlarda, Grin, BCHA, Ethereum Classic gibi kripto para birimleri dahil olmak üzere diğer PoW blok zincirlerine karşı %51 saldırıları gerçekleşti.

Rapor Hazırlanıyor

Firo proje ekibi şu anda borsalarla görüşmelerde bulunuyor ve hasarı değerlendirip durum raporu oluşturacaklar. Bu arada proje ekibi, ağ istikrarına kavuşana kadar ağ üzerinden herhangi bir işlem yapılmaması konusunda yatırımcılarına tavsiyelerde bulunuldu.

Ekibin yeni düşüncesine göre gelecekte tekrardan bu tarz saldırıları önlemek için Dash projesi tarafından geliştirilmiş olan bir blok zincir güvenlik protokolü ChainLocks’u uygulamayı düşünüyor.

Saldırı, FIRO token fiyatında ciddi bir etki oluşturdu ve saldırısı sonra fiyat 5,50 dolardan 4,86 dolar seviyesine geriledi.

İlgili Haber  Kripto Paralar İçin Büyük Tehlike: 51 Saldırısı

Kaynak: cryptobriefing

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın