Ocak 15, 2020

Kripto Para Danışmanı Tayland’da Kaçırıldı!

Kripto para sektörü bu kez ilginç bir olayla hareketlendi. Nisan 2019’dan beri faaliyeti hakkında güncelleme yapmayan Singapurlu ilk token arzı (ICO) projesi olan X Infinity’in danışmanı olan Mark Cheng, Tayland’da kaçırıldı.

South China Morning Post gazetesinin 14 Ocak tarihli bir haberine göre, kripto para dünyasında bilinen bir isim olan Cheng, kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılıp işkence gied. Cheng’in serbest kalması için 740.000 dolar değerinde Bitcoin (BTC) fidye olarak talep edildi. Cheng, iddiasına göre üzerinde bulunan 46.000 doların tamamını verdi ve kaçtı. Cheng, Singapurlu haber yayın organı Lianhe Wanbao’ya verdiği demeçte şu sözleri dile getirdi:

“Biri silahını kafamın arkasına dayadı ve diğerleri de o sırada uzaklaşmıştı. Neyse ki yakın dövüş sanatı biliyorum. Başımın arkasına uzanıp tabancayı yakaladım. Sonra da kaçtım.”

Mark Cheng, ayrıca verdiği bilgilerde ortağı Kim Lee Yao Wei ile Tayland’a iş gezisi için geldiğini söyledi. Tayland polisi, kaçırma olayının arkasındaki fikrin iş arkadaşı Kim’i ait olduğunu öne sürdü. Yapılan sorgunun ardından Kim suçunu itiraf etti. Bazı kaynaklara göre, soruşturmanın ardından paranın iade edildiği konuşuluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.