Kripto Para Borsasına Şok Ceza: İşte Detaylar

Kripto borsası Coinbase, ülkedeki müşterilere kayıt olmadan kripto hizmetleri sunduğu için ceza aldı. Hollanda merkez bankası tarafından 3.325.000 euro (3,6 milyon dolar) para cezası aldı.

Yasalara göre kullanıcıların kara para aklama ve terör finansmanı karşıtı normlar kapsamında kayıt yaptırması gerektiriyor.

Hollanda merkez bankası, “Uyumsuzluğun ciddiyeti ve suçluluk derecesi nedeniyle para cezasının temel tutarı artırıldı” şeklinde yorum yaptı. Coinbase’in Hollanda müşteri tabanının ölçeğini ve denetim ücretlerini ödemeyerek elde ettiği rekabet avantajını da dikkate aldığını ekledi.

Coinbase’in idari para cezasına itiraz etmek için 2 Mart’a kadar zamanı var. Yetkililer CoinDesk’e icra emrine katılmadığını ve “itirazları ve temyiz sürecini dikkatle değerlendirdiğini” söyledi.

Farklı bir yorumda kararın “Coinbase’in Hollanda’da tescilimizi alması için geçen süreye dayandığını belirtti.  Gerçek hizmetlerimize yönelik hiçbir eleştiri içermediğini” söyledi. “Coinbase, faaliyet gösterdiği tüm yargı bölgelerinde uyumluluğa kendini adamıştır. Ek olarak yeni ve mevcut Hollandalı müşterilere güvenli, güvenilir hizmetler sunmaya devam edecektir.”

Sözcü, “Kurallara göre oynadığımız ve bu sürece katıldığımız için cezalandırılmamalıyız” diye belirtti.

Kaynak : CoinDesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.