Kripto Para Borsası Vebitcoin’den Şaşırtan Karar: Faaliyetlerimizi Durduruyoruz

0

Son dönemde kullanıcı şikayetleriyle gündeme kripto para borsası Vebitcoin, faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı.

Borsa bir süredir çekim işlemlerinde problem yaşandığı için yatırımcıların şikayetleriyle anılıyordu. Dün borsadan konuyla ilgili gelen açıklamalarda şu ifadeler kullanılmıştı:

“Yakın zamanda kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde yoğunluk mevcuttur. Bu durum çekim taleplerinize ve destek maillerinize dönüşlerde gecikmelere sebep olmakta, işlemleriniz beklenenden daha uzun sürede gerçekleşebilmektedir. Bilginize sunarız.”

Birkaç saat önce yaşanan gelişme ise sektörde şaşkınlıkla karşılandı. Vebitcoin faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı:

“Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.”

Bilindiği üzere Türkiye’de bir süredir kripto paralara ilişkin yasal düzenlemeler gündemde. Yetkililerin yaptığı açıklamalarda yakın zamanda düzenlemelerin hayata geçmesi bekleniyor. Bu doğrultuda görece daha küçük borsalar düzenlemelerin belirsizliği sebebiyle, Vebitcoin’e benzer şekilde geri çekilme kararı alabilirler.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın