Kripto Para Borsası Paribu’dan Güvenlik İhlali Açıklaması!

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Paribu’da dün akşam SMS ve transfer aksamaların dan sonra bugün yaşanan durumla ilgili açıklama yayınladı.

Açıklamayı incelediğimizde, dün akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlalinden dolayı, şirket cüzdanların etkileşimini geçici olarak durdurdu.

Yapılan açıklama:

“19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir.”

Açıklamanın devamında ise, kullanıcıların şu anda sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilecekleri belirtilerek “Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyurumuza kadar kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.” uyarısında bulunuldu.

Ayrıca Paribu açıklamasını sonlandırma cümleleri ise şunlardı:

“Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği olarak gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili sadece resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.”

Dün Paribu çoğu kullanıcıları akşam saatlerinden itibaren, Paribu’ya giriş yapamadığını, bazıları ise para transferleri için gereken onay e-postasının ulaşmadığını dile getirmişti. SMS yerine Google Authenticator kullanan veya mobil uygulaması açık olan halihazırda kullanıcılar ise borsaya sorunsuz olarak giriş yapabiliyordu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.