Kripto Para Borsası Paribu’dan Güvenlik İhlali Açıklaması!

0
465

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Paribu’da dün akşam SMS ve transfer aksamaların dan sonra bugün yaşanan durumla ilgili açıklama yayınladı.

Açıklamayı incelediğimizde, dün akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlalinden dolayı, şirket cüzdanların etkileşimini geçici olarak durdurdu.

Yapılan açıklama:

“19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir.”

Açıklamanın devamında ise, kullanıcıların şu anda sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilecekleri belirtilerek “Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyurumuza kadar kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.” uyarısında bulunuldu.

Ayrıca Paribu açıklamasını sonlandırma cümleleri ise şunlardı:

“Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği olarak gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili sadece resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.”

Dün Paribu çoğu kullanıcıları akşam saatlerinden itibaren, Paribu’ya giriş yapamadığını, bazıları ise para transferleri için gereken onay e-postasının ulaşmadığını dile getirmişti. SMS yerine Google Authenticator kullanan veya mobil uygulaması açık olan halihazırda kullanıcılar ise borsaya sorunsuz olarak giriş yapabiliyordu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın