Ocak 17, 2024

Kripto Para Borsası Gemini’den Fransa Hamlesi


Son güncellenme : 18.01.2024 - 16:41

CNBC’nin haberlerine göre, Autorite des marches financiers (AMF) bugün Gemini borsasını sanal varlık hizmetleri sağlayıcısı olarak onayladı. Şirket, gerekli hazırlık adımlarını tamamladıktan sonra önümüzdeki haftalarda Fransız kullanıcılar için tamamen aktif hale gelmeyi planlıyor.

Fransa’daki resmi lansmanının ardından Gemini, kullanıcılarına 70’in üzerinde farklı kripto para biriminden oluşan bir dizi işlem yapma fırsatı da getirecek. Buna, ActiveTrader platformunun sağlanmasının yanı sıra hem web sitesi hem de mobil uygulaması aracılığıyla erişmek mümkün olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Gemini’nin Avrupa Birliği’ne doğru genişleyen stratejik hamlesi, Avrupa’da büyüme fırsatları arayan büyük ABD kripto firmalarının artan eğiliminin bir parçası olarak kabul edilebilir.

Bu eğilim büyük ölçüde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sıkı düzenleyici ortama, özellikle de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto endüstrisine yönelik eylemlerine bağlanıyor.

Özellikle Gemini ve kripto borç platformu Genesis, yüksek getiri vaat eden bir program olan Gemini Earn aracılığıyla kayıtsız menkul kıymetler sundukları iddiasıyla önceki yıl SEC’in suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Gemini, faiz getiren ürünlerinin menkul kıymet teşkil etmediğini savunuyor ve SEC’in davasının reddedilmesi için aktif olarak mücadele ediyor.

Gemini’nin Fransa’ya doğru genişlemesi, firmaların büyüme ve yenilik arayışlarında çeşitli düzenleyici ortamlarda gezinirken küresel kripto para piyasasının gelişen dinamiklerinin altını çiziyor.

Kaynak : Crypto.news

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?