Mart 26, 2019

Kripto Para Borsası DragonEx Hacklendi!

Bitcoin ve Ethereum işlemleri için güvenli ve iddialı platformlardan biri olan kripto para borsası DragonEx siber saldırıya uğradı ve maddi kayıp yaşadı.

Singapur merkezli DragonEx, şirketinin kripto varlıklarının ve kullanıcılarının 24 Mart’ta meydana gelen saldırıda çalındığını açıkladı. Ortaya çıkan zararın değeri henüz açıklanmadı ancak büyük maddi kayıp yaşandı.

Bilgisayar korsanları tarafından aktarılan kripto para varlıkları, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), EOS ve bağlanan sabit koin’i (USDT)’yi içeriyor.

DragonEx, resmi telegram kanalında yaptığı açıklamada, “Olayı uluslararası polisler soruşturuyor. Lütfen maddi kayıp durumu hakkında duyuru yapmak için kesinleşmesini bekleyiniz.” dedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere DragonEx, varlıkların bir kısmının çalındığını ve çalınan malvarlığının geri kalanını alabilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

“Estonya, Tayland, Singapur, Hong Kong vb. Dahil olmak üzere bu siber hack saldırısı hakkında Yargı idarelerine bilgi verildi ve polislerin soruşturmayı ilerletmelerine yardım ediyoruz.” dedi.

Borsa ilk önce platformlarını çevrimdışı hale getirip sistemlerini geliştirdiğini söyledi, ancak daha sonra olayı doğruladı ve kullanıcılara hizmet veremeyeceğini ve alım satım hizmetlerinin askıya alındığını açıkladı.

Olayların gelişiminin, yaşanan varlık kaybının ve toparlanma detaylarının bir hafta içinde açıklanacağını da belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Rttnews
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?