Kripto Para Borsası Bithumb’a Polis Baskını!

En büyük kripto para borsalarından biri olan Güney Kore merkezli Bithumb’a polislerin ikinci kez operasyon yaptığı bildiriliyor. Yerel haber kaynağı tarafından aktarılan bilgilere göre, Gangnam’daki merkez ofis de dahil olmak üzere iki ofisede dün baskın yapıldı. Bithumb merkez ofisine en son 2 Eylül’de de operasyon yapılmıştı.

Dolandırıcılık ve Zimmete Para Geçirme

Güvenlik görevlileri yapılan baskınların borsa hakkında öne sürülen iddialarla ilgili ek deliller elde etmek için yapıldığını doğruladılar. Borsa, dolandırıcılık ve zimmete para aktarma iddialarıyla soruşturmada.

Geçtiğimiz Aralık ayında bir grup belli yatırımcı polise dilekçe vermiş ve BXA adlı coin’in borsada listelenmesi için söz verildiği ancak bu konu da hile yapıldığı gerekçesiyle Bithumb Holdings Yönetim kurulu başkanı Lee Jung-hoon ve Bithum Kore Yönetim Kurulu başkanı Kim Byun-gun hakkında şikayette bulunarak borsa hakkında soruşturma açılmasını talep etmişlerdi.

Fon Kaybı Yaşandı

Token yatırımcıları 2018’de konuyla ilgili binlerce dolarlık fon kayıplarının yaşandıklarını iddia etmişlerdi. BXA tokeni listelenmeyince değeri büyük bir şekilde düşmüş ve verilen sözlerde tutulmayınca yatırımcıların fonları kaybolmuştu.

Yerel medya yaşanan durumla ilgili olarak İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir paravan şirketin bu durumun yaşanmasında kritik bir rol oynamış olabileceğini belirtmişti. BXA token olumsuzluklarıyla ilgili olarak şirketin 2 yöneticisi Lee ve Kim birbirlerini suçlamışlardı.

2018’de belirli bir BXA token’i kontrolü sağlanacak kadar hisse alımını kabul eden fakat daha sonra ödeme yapmayan Singapur merkezli borsanın kripto parasıydı. Yerel basın’a göre BXA token satışından 25.3 milyon dolar elde edildiğini fakat Lee ve Kim’in bu parayı zimmetlerine geçirdiğini iddia etmekteler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.