Kripto Para Borsası Bithumb’a Polis Baskını!

0

En büyük kripto para borsalarından biri olan Güney Kore merkezli Bithumb’a polislerin ikinci kez operasyon yaptığı bildiriliyor. Yerel haber kaynağı tarafından aktarılan bilgilere göre, Gangnam’daki merkez ofis de dahil olmak üzere iki ofisede dün baskın yapıldı. Bithumb merkez ofisine en son 2 Eylül’de de operasyon yapılmıştı.

Dolandırıcılık ve Zimmete Para Geçirme

Güvenlik görevlileri yapılan baskınların borsa hakkında öne sürülen iddialarla ilgili ek deliller elde etmek için yapıldığını doğruladılar. Borsa, dolandırıcılık ve zimmete para aktarma iddialarıyla soruşturmada.

Geçtiğimiz Aralık ayında bir grup belli yatırımcı polise dilekçe vermiş ve BXA adlı coin’in borsada listelenmesi için söz verildiği ancak bu konu da hile yapıldığı gerekçesiyle Bithumb Holdings Yönetim kurulu başkanı Lee Jung-hoon ve Bithum Kore Yönetim Kurulu başkanı Kim Byun-gun hakkında şikayette bulunarak borsa hakkında soruşturma açılmasını talep etmişlerdi.

Fon Kaybı Yaşandı

Token yatırımcıları 2018’de konuyla ilgili binlerce dolarlık fon kayıplarının yaşandıklarını iddia etmişlerdi. BXA tokeni listelenmeyince değeri büyük bir şekilde düşmüş ve verilen sözlerde tutulmayınca yatırımcıların fonları kaybolmuştu.

Yerel medya yaşanan durumla ilgili olarak İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir paravan şirketin bu durumun yaşanmasında kritik bir rol oynamış olabileceğini belirtmişti. BXA token olumsuzluklarıyla ilgili olarak şirketin 2 yöneticisi Lee ve Kim birbirlerini suçlamışlardı.

2018’de belirli bir BXA token’i kontrolü sağlanacak kadar hisse alımını kabul eden fakat daha sonra ödeme yapmayan Singapur merkezli borsanın kripto parasıydı. Yerel basın’a göre BXA token satışından 25.3 milyon dolar elde edildiğini fakat Lee ve Kim’in bu parayı zimmetlerine geçirdiğini iddia etmekteler.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın