Şubat 21, 2022

Kripto Para Birimlerinin Kabulü Artıyor: Bu Üniversite Kripto Bağışlarını Kabul Etmeye Başladı

Illinois merkezli özel bir Fransisken üniversitesi olan Quincy Üniversitesi, kripto para birimi bağışlarını kabul etmeye başladı.

QU yetkilileri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, artık dijital para birimi bağışlarını kabul edebileceklerini duyurdu. Açıklamaya göre toplamda 32 kripto para biriminde bağış kabul edilecek. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Tron (TRX), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) mevcut seçenekler arasında yer alıyor.

Quincy Üniversitesi’nde kıdemli ilerleme direktörü Matt Bergman, yaptığı açıklamada kripto para birimi endüstrisinin büyümesine dikkat çekti ve “yakında” yavaşlamayacağını tahmin etti:

“QU her zaman bağışçıların öğrencilerimizi ve girişimlerimizi desteklemesini kolaylaştırmanın yollarını arıyor.” 

2014 yılında Puget Sound Üniversitesi, kripto para birimi bağışını kabul eden ilk Amerikan üniversitesi oldu. O gün bir mezun, ödeme işleme şirketi BitPay’in yardımıyla, eğitim kurumuna, yaklaşık 10.000 dolar değerinde olan 14.5 Bitcoin’i hediye etti.

Kripto para birimlerini benimseyen üniversitelerin sayısı sonrasında da artmaya devam etti. Pennsylvania Üniversitesi‘ndeki Wharton Okulu, blockchain programı katılımcılarının öğrenim ücretlerini Bitcoin olarak ödemelerini mümkün kıldı.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.