Ocak 26, 2024

Kripto Para Analizi: BTC, ETH, BNB

Haftalık kripto para analizi çoğu kripto paranın destek seviyeleri etrafında işlem gördüğünü gösteriyor. Bitcoin ve çoğu büyük altcoin düşüyor ancak grafikleri bir düzeltme yaşayabileceği sinyalini veriyor. BTC önemli bir satış sonrasında 41.000 doların altına düştü. Alıcılar, yeni oluşturulan ETF’ler hakkında uzun vadeli beklentiler konusunda iyimser görünürken satıcılar Grayscale Bitcoin Trust’ın 3.4 milyar dolarlık kripto para çekimlerine odaklanıyor.

BTC/USD

BTC bir süredir düşüşte ve haftanın başından bu yana biraz stabil hale geldiğini görülüyor. BTC/USD çifti şu anda %0.68’lik 24 saatlik minimal bir artışla 40,149 dolar civarında işlem görüyor. BTC için genel piyasa duyarlılığı hala düşüş yönünde ana direnç seviyesi ise 45,000 dolar ve destek seviyesi 38,000 dolar olarak gözlemlendi.

BTC 20-EMA ve 50-EMA’nın altına düştü ve bu da güçlü bir düşüş trendini gösteriyor. 50-EMA önemli bir aşağı yönlü baskı ile 200-EMA’nın altında seyrediyor. MACD göstergesi sinyal çizgisinin altında kalmasıyla düşüşü destekliyor. RSI ise 40 seviyeleri etrafında aşağı yönlü bir trend gösteriyor.

ETH/USD

ETH son günlerde 2.300 dolarlık destek seviyesinin altında işlem görüyor. Piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum şu anda %0.47’lik bir 24 saatlik artışla yaklaşık 2,223 dolar civarında işlem görüyor. ETH için düşüş ihtimali hala güçlü ancak ana direnç seviyesi 2,300 dolar ve destek seviyesi 2,000 dolar olarak gözlemleniyor. Eğer ayı piyasası devam ederse 1,900 dolar seviyesine doğru daha fazla düşüş görülebilir ancak yükseliş trendi yeniden yakalnırsa ETH 2,500 dolar seviyesine doğru bir ivme alabilir.

MACD göstergesi negatif bir çapraz kesişimle birlikte düşüş trendini gösteriyor. RSI şu anda 56 civarında seyrediyor bu da nötr bir piyasa olduğunu anlatıyor. 50 haftalık MA, 200 haftalık MA’nın altında bu da Ethereum’un satış baskısından kurtulamadığını gösteriyor.

BNB/USD

BNB’de düşüş trendinden nasibini alan bir başka altcoin oluyor. 22 Ocak’ta BNB, düşüş trendinden çıktı ve 20 günlük EMA’nın altında kapadı bu da Binance Coin’in satış baskısı yediğini gösteriyor.

MACD ve sinyal çizgileri, düşüş trendinin piyasaya hala hakim olduğunu ve yakında fiyatı daha da düşürebileceğini gösteren fiyat sapması oluşturdu. RSI da şu anda nötr bölgede seyrediyor ve bu da BNB’nin boğa trendi ortaya çıkmadan önce daha fazla düşüş yaşayabileceğini gösteriyor.

Kaynak : cryptopolitan.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?