Kripto Madencilik Devi Bitmain, 2019’da 60 Milyon Dolar’lık Şirket Kaybı Yaşadığını Açıkladı!

Kripto endüstrisindeki en büyük madencilik ekipmanı üreticisi olan Bitmain, son zamanlarda bazı finansal zorluklar yaşıyor. Şirketin bir avukatı, son duruşmada geçen yılki zararının 60 milyon doları bulduğunu açıkladı.

Söz konusu itiraf, Bitmain ile üç eski çalışanı arasındaki bir davada gündeme geldi. Eski çalışanlar madencilik firmasını tazminat ve prim paketlerini ödememekle suçladı. Ek olarak, çalışanlar Bitmain’in 2019’da 300 milyon dolar kazandığını ve bu yılın Mayıs ayında her işçiye 11.000 dolara kadar özel ikramiye verebileceğini iddia etti. Şirketi savunan bir avukat, Bitmain’in 2018 ve 2019’da korkunç mali performanslar kaydettiğini ve şirketin geçen yıl 13. ay ödemeleriyle işçiler için ikramiye ödemesini yapmakta zorlandığını açıkladı.

Avukat, Bitmain’in 2019’da yaklaşık 400 milyon yuan (60 milyon dolar) kaybettiğine dikkat çekti. Bu, 2018’in 3. çeyreği ve 4. çeyreğe göre yaklaşık 500 milyon dolarlık bir kayıpla birleştiğinde, şirketin ciddi bir mali zorluktan geçtiğini gösteriyor. 2018’in ikinci yarısındaki kayıplara rağmen Bitmain, yılı 450 milyon dolar karla kapatmayı başardı. Ancak, 2019’da işler daha da kötüye gitti ve bu da şirketin işten ayrılan işçilere karşı yükümlülüklerini yerine getirememesine yol açtı.

Bitmain, 2020’de de önemli ölçüde zorluk yaşadı. Şirket, iç çatışmalar ve korona virüs salgını sebebiyle, zor zamanlardan geçti. İlk sorun, Bitmain’in mevcut Bitcoin madencilik cihazı için gönderileri ertelemek zorunda kalmasıyla operasyonunu da etkiledi. Temmuz ayında Bitmain, Antminer madencilik teçhizatı siparişlerini Ekim ayına kadar erteleyeceğini doğruladı. Gönderilerin şu anda gerçekleşip gerçekleşmediği belli değil. Yıl içinde bazı parlak noktalar da oldu: Bitmain’in maden işletmesi Riot Blockchain ile teçhizat teslimatı için 17.7 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Yine de son gelişmeler, madencilik devinin mali sorunlarının hala devam ettiğini gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.