Kripto Kartı Veren Wirex, Avrupa’da Visa’nın Ana Üyesi Oldu

Londra merkezli kripto para birimi kartı düzenleyicisi olan Wirex’in Visa kartlarını kendisi çıkarmasına, yeni ürünler sunmasına ve ek lisanslar için başvurmasına izin verilecek.

Visa ana üyeleri, genel olarak, kartı veren banka olarak hareket etmeye yetkilidir. Üyeler, kartlar çıkarabilir ve işlem hizmeti sunabilirler. Şu anda Wirex’in banka kartları Visa tarafından verilmektedir. Avrupa’da ve Asya’da kullanıcıların kripto satın alıp harcamak için fiat’a dönüştürmelerine izin verilir.

Wirex, 3 milyondan fazla müşterisi olduğunu iddia ediyor. Şirket, önümüzdeki aylarda ABD’ye de gireceğini açıkladı ve “lansman yakın” dedi. Wirex USA ilk para aktarım lisansını Gürcistan Bankacılık ve Finans Departmanından Ağustos ayında aldı.

Banka kartının yanı sıra Wirex, Cryptoback adlı bir bitcoin ödül programı da sunuyor ve kullanıcılara yaptıkları her mağaza içi işlem için Bitcoin’de %1.5’e kadar ödeme sağlıyor.

Bu Visa ana üyeliği, Wirex’i etiketi alan ikinci kripto şirketi yapıyor. Bu yılın başlarında Coinbase, Visa ana üyesi olarak onaylanan ilk saf kripto şirketi oldu. Wirex, aynı zamanda Mastercard’ın da ana üyesi olarak yer alıyor.

Kaynak: theblockcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.