Kripto İçerikleri Üreten Ünlü Youtuber Saldırıya Uğradı!

Youtube geçtiğimiz günlerde, kripto paralara yönelik getirdiği içerik yasağıyla gündeme gelmişti. Bu kez ünlü bir Youtuber, evinde uğradığı saldırı ile kripto para sektöründe gündem oldu.

Güney Kore’de kripto para alanında içerik üreten ve oldukça popüler olan Youtuber Kyu-hoon “Spunky”  Hwang, şirketinin çalışanlarına yatırımcılardan gelen tehditlerin ardından kısa süre sonra evinde saldırıya uğradı.

CoinDesk paylaştığı habere göre Hwang, Cuma günü gece 01.00 sularında yaşadığı apartmanın asansöründe kimliği belirsiz 2 kişi tarafından saldırıya uğradı. Seul’un Seongdong polisi amirliği, yaptığı açıklamada şahısların arandığı bilgisini paylaştı.

Şu an hastanede uğradığı şiddet sonucu tedavi altında olan ünlü Youtuber, 2017 yılının Ekim ayından beri video paylaşmaya devam ediyordu. Buna ek olarak içeriklerini paylaştığı kanalı 60,000 aboneye sahipti. Bununla birlikte söz konusu Youtuber’ın Bit Gosu adında bir şirketi vardı haberin başında adı geçen şirkette bu şirket. Hwang’ın şirket aracılığıyla kripto paralarla ilgili fiyat analizleri yayınlayıp ve ICO’lar hakkında yatırım tavsiyelerinde bulunuyordu.

Ünlü Youtuber saldırıdan önce ki son videosunu 8 Ocak Çarşamba günü yayınlamıştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.