Kripto Hedge Fonları Büyük Kazançlara İmza Attı!

Kripto para koruma fonları; borç verenlerin ve borç alanların bankalar olmadan işlem yapmasına izin veren durumlardaki artıştan kazanç elde etti. Aynı zamanda Bitcoin fiyatındaki istikrarlı artıştan yararlanarak da kazancını ciddi miktarda arttırdı.

Vision Hill Group kripto fonları tarafından Eylül 2018 tarihinde başlatılan bir kripto hedge fonu endeksi; 2020 yılında %126 civarında bir getiri sağladı.

Başka bir veri grubu olan BarclayHedye tarafından takip edilen kripto dışı hedge fonu sektörleri de pozitif alanda olmaktaydı. Fakat ancak Eylül’e kadar %1,70 artış gösterebildi.

Vision Hill’in kurucusu ve CEO’su olan Scott Army; geleneksel bankacılık kurumlarının haricinde kredi vermeyi daha kolay hale getirecek platformları olan ve merkezi olmayan finansmanın veya DeFi’nin ortaya çıkmasının bu yılki sağlam performansın merkezinde yer aldığını söyledi.

Aylara ve Yıllara Göre Oranlar

DeFi platformlarındaki toplam kredi sayısı ağustos ayı boyunca 4 milyar dolardan %180 artış gösterdi. DeFi sitelerinin, arz ve talebe göre oranları gerçek zamanlı belirleyen algoritmalarla açık altyapı üzerinde çalıştığını da unutmamak gerek.

Framework Ventures’ın kurucularından Michael Anderson, “Kullanıcılar, DeFi’nin yeteneklerini nasıl gördükleri açısından dolarlarıyla oy vermeye çalışıyorlar” dedi. Ardından bazı DeFi platformlarının büyük dijital varlık borsalarından daha fazla hacme sahip olduğunu dile getirdi.

Bir diğer yandan Bitcoin’in bu yılki %80’den fazla artışı; kripto piyasasında yarışları arttırdığı için hedge fonlarının ilerlemesine yardımcı oldu.

Off the Chain Capital, 2020 yılından şu ana kadar %94 oranında getiri sağladı. Aynı zamanda 2016 yılının başlangıcından bu yana yıllık ortalama %112 getiri sağladı. Son olarak Mt. 2014 yılında Gox hack gerçekleşmişti. Bu hack sonucunda; 24.000 müşterinin yüz milyonlarca dolarlık Bitcoin’e erişimini kaybettiği görüldü.

Digital Finance Group USA CEO’su Terry Culver ise; kripto alanının sektörde çok daha fazla yenilikle olgunlaştığını dile getirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.