Ocak 27, 2023

Kripto Fenomeninden Ripple Çıkışı: Davayı Kazansa Bile XRP Almayacağım


1 milyondan fazla abonesi olan kripto fenomeni ve YouTuber Lark Davis, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a (XRP) karşı açtığı davada istediği sonucu dile getirdi.

Daha öncede bildirdiğimiz üzere SEC Aralık 2020’de Ripple ve yöneticilerine karşı kayıtsız menkul kıymeti satışı iddiasıyla dava açtı. Lark Davis bugün paylaştığı tweet’e göre, bir Ripple galibiyeti istiyor. Bununla birlikte, ünlü YouTuber, hala herhangi bir XRP satın almama konusunda kararlı görünüyor. Davis, Kasım ayında Ripple davayı kazanırsa varlığın fiyatının büyük bir ralli yaşayacağını tahmin etmesine rağmen bunu söylüyor.

“Umarım XRP davayı kazanır… ama yine de onu satın almayacağım.”

Davis’in, piyasa değerine göre en büyük 6. Kripto paraya karşı pek iyi düşünmediğini belirtmekte fayda var. Aralık 2021’de Davis, XRP’yi artık oraya ait olmadığını iddia ederek “ilk 10’daki en hayal kırıklığı yaratan kripto para” olarak tanımladı. Geçen Kasım ayında, JPMorgan Aave’de MATIC’i kullandıktan sonra XRP’nin değerini sorguladı. Özellikle, geçen Kasım ayındaki yorumlar, ünlü fenomenin Ripple ve XRP arasındaki farkı bilmediğini öne süren Avukat John Deaton’dan sert bir yanıt aldı.

Sonuç olarak, XRP topluluğunun birkaç üyesi ile YouTuber arasında olumsuz bir etkileşim olması şaşırtıcı değil. Davis’in tweet’ine yanıt olarak, birçok kişi onun fikrini umursamadığını ifade etti. Diğerleri, XRP ve Ripple arasındaki farkı hala bilmediğini iddia etti.

Birkaç uzman son zamanlarda Ripple’a desteğini dile getirdi ve mümkün olan en iyi sonuç olarak kesin bir Ripple galibiyetini savundu. Bunun nedeni, SEC’i kripto alanı için net kurallar oluşturmaya ve uygulama yoluyla düzenleme kampanyasını durdurmaya zorlayacağına inanılmasıdır. Buna karşın, SEC başkanı Gary Gensler, Bitcoin dışındaki çoğu kriptonun menkul kıymet olduğunu iddia ettiği için, kripto topluluğu Ripple’ın kaybetmesi durumunda piyasada büyük bir kan gölü bekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?