Kripto Endüstrisi, Direkt Özel Eğitim Gerektiriyor

“Kripto Endüstrisi, Direkt Özel Eğitim Gerektiriyor”

Kripto para firması Ripple’nin sosyal etki başkanı Ken Weber, dünyadaki üniversitelerin doğrudan sektördeki gerçek rollerle ilgili olan blockchain ve dijital varlık eğitim kursları sunmak için eğitim programlarını genişletmeleri gerektiğine inanıyor.

Weber, 20 Ağustos’ta yayınlanan bir röportajında nitelikli blockchain işgücünün ve ilgili eğitim kaynaklarının eksikliğine değindi. Ayrıca, “geçen yıl blockchain geliştirme becerisine sahip yazılım mühendislerine talepte % 517 artış olduğunu belirten bir rapor verdi. Ancak “talep, arzdan çok ağır basıyor” dedi.

“Meselenin büyük bir kısmı, şirketlerin iki tip blockchain uzmanına ihtiyaç duymalarıdır. Öncelikle, teknolojileri derinlemesine anlayan ve değişiklikleri hemen uygulayabilen mühendislere ihtiyaçları var. İkincisi, teknik olmayan rolleri, blockchain iş hedeflerine uygulanmasını içeren kararlar verebilecek kıdemli çalışanlarla doldurmaları gerekir. Ancak bunu yapabilmek için bu çalışanların teknoloji hakkında bilgiye ihtiyaçları var. Endüstrinin iyi belgelenmiş ancak büyümesi gereken bir beceri açığı var. ”

Weber, dünyanın en iyi 50 üniversitesinin % 40’ında en az bir blockchain veya kripto sınıfı sunarken, bunlar hukuk, mühendislik, matematik ve işletme yönetimi gibi farklı disiplinlere bağlı olduklarını belirtti. Weber, bu sorunu çözmek için, üniversitelerin sektördeki gerçek rollerle ilgili kurslar sunması gerektiğini belirtti.

Weber ayrıca, sektördeki şirketlerin, işgücünün oluşumuna yardımcı olmak için akademik meslektaşlarıyla iletişim kurmaları gerektiğini düşünüyor.

Weber’in konuşmasından önce bu haftanın başlarında, blockchain hızlandırıcısı MouseBelt, University of California kampüsünde bir blockchain eğitim girişimi başlattı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.