Kripto Endüstrisi, Direkt Özel Eğitim Gerektiriyor

0
331

“Kripto Endüstrisi, Direkt Özel Eğitim Gerektiriyor”

Kripto para firması Ripple’nin sosyal etki başkanı Ken Weber, dünyadaki üniversitelerin doğrudan sektördeki gerçek rollerle ilgili olan blockchain ve dijital varlık eğitim kursları sunmak için eğitim programlarını genişletmeleri gerektiğine inanıyor.

Weber, 20 Ağustos’ta yayınlanan bir röportajında nitelikli blockchain işgücünün ve ilgili eğitim kaynaklarının eksikliğine değindi. Ayrıca, “geçen yıl blockchain geliştirme becerisine sahip yazılım mühendislerine talepte % 517 artış olduğunu belirten bir rapor verdi. Ancak “talep, arzdan çok ağır basıyor” dedi.

“Meselenin büyük bir kısmı, şirketlerin iki tip blockchain uzmanına ihtiyaç duymalarıdır. Öncelikle, teknolojileri derinlemesine anlayan ve değişiklikleri hemen uygulayabilen mühendislere ihtiyaçları var. İkincisi, teknik olmayan rolleri, blockchain iş hedeflerine uygulanmasını içeren kararlar verebilecek kıdemli çalışanlarla doldurmaları gerekir. Ancak bunu yapabilmek için bu çalışanların teknoloji hakkında bilgiye ihtiyaçları var. Endüstrinin iyi belgelenmiş ancak büyümesi gereken bir beceri açığı var. ”

Weber, dünyanın en iyi 50 üniversitesinin % 40’ında en az bir blockchain veya kripto sınıfı sunarken, bunlar hukuk, mühendislik, matematik ve işletme yönetimi gibi farklı disiplinlere bağlı olduklarını belirtti. Weber, bu sorunu çözmek için, üniversitelerin sektördeki gerçek rollerle ilgili kurslar sunması gerektiğini belirtti.

Weber ayrıca, sektördeki şirketlerin, işgücünün oluşumuna yardımcı olmak için akademik meslektaşlarıyla iletişim kurmaları gerektiğini düşünüyor.

Weber’in konuşmasından önce bu haftanın başlarında, blockchain hızlandırıcısı MouseBelt, University of California kampüsünde bir blockchain eğitim girişimi başlattı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın