Eylül 8, 2023

Kripto Dünyasının Yeni Zenginleri: Bu Meme Coin’in Trilyoner Sayısı Arttı!


Shiba Inu, kripto para dünyasının en gözde meme coin’lerinden biri ve bu popülerlik, SHIB token sahipleri arasında önemli değişikliklere yol açıyor. IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu trilyoner adreslerinde son 30 günde belirgin bir artış yaşandı. Özellikle 1 trilyon ile 10 trilyon SHIB arasında sahip olanların sayısında dikkat çekici bir artış yaşanıyor.

IntoTheBlock’un “Yatırımlara (Holding’lere) Göre Adresler” istatistiği, Shiba Inu’nun yatırımcıları arasındaki zenginlik dağılımını gözler önüne seriyor. Bu verilere göre, 1 trilyon ile 10 trilyon SHIB arasında sahip olanlar kategorisinde %17.07’lik bir artış kaydedildi. Bu, Shiba Inu’ya olan ilginin arttığını ve büyük yatırımcıların bu meme coin’e daha fazla ilgi gösterdiğini gösteriyor.

Bu adres kategorisi son 30 günde en fazla büyüme kaydeden kategori oldu. Benzer şekilde, trilyoner adreslerin bu kategorisinin tuttuğu bakiye de %21.15 artışla aylık en yüksek artışı kaydetti.

Öte yandan, 1 milyon ile 10 milyon arasında SHIB’e sahip olan Shiba Inu milyoner adresleri yalnızca %0.14 ile en az artışı gösterirken, 100 trilyon SHIB’e kadar sahip olan daha büyük trilyoner balinalar adres sayısında önemli bir düşüşe tanık olundu.

Peki, bu artışın nedenleri neler olabilir? Birkaç faktör bu trendi açıklayabilir. İlk olarak, Shibarium gibi Shiba Inu ekosisteminin gelişen parçaları, yatırımcıların SHIB token’larını kullanmalarını ve bu şekilde trilyoner adresler oluşturmalarını teşvik ediyor. Ayrıca, Shiba Inu’nun popülerliği arttıkça, daha fazla yatırımcı bu projeye dahil oluyor ve büyük miktarda SHIB biriktiriyor.

Shibarium, yoğun kullanıcı akını nedeniyle 16 Ağustos’taki ilk lansmanından kısa bir süre sonra durakladı; olayların bu beklenmedik dönüşü daha sonra FUD’u tetikledi. Shibarium yeniden başlatıldı ve şu an sorunsuz çalışıyor.

Shibarium ivme kazanırken Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı henüz kayıplarını telafi edemedi. Meme coin Ağustos ayında kaydettiği yüksek seviyelerin oldukça altında işlem görüyor. Bu yazının yazıldığı sırada SHIB, 0,00000762 dolar seviyesinde; bu da genel kripto pazarındaki cansızlığın bir göstergesi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?