Ocak 22, 2024

Kripto Dünyasının Emektar İsminden O Altcoin için Ralli Tahmini: İşte O Tarih!

Crypto Rover isimli analist XRP token’ın önümüzdeki sekiz ila on hafta içinde gidebileceği seviyeyi tahmin etti. Analist, altcoin’in 2021’den bu yana fiyat hareketlerini detaylandıran haftalık bir grafik paylaştı.

Analiste göre önümüzdeki 8-10 hafta içerisinde önemli bir kırılma beklerken, benzeri bir fiyat hareketine dikkat çekti. XRP fiyatı 2021 Mart ayında bir ralliyi başlattıktan tam bir ay sonra %321 yükselişle 0,4665 dolardan 1,9669 dolara fırlamıştı. Ancak fiyat gelen satış baskısı sonrası değerini kaybederken, bazıları SEC’in açtığı davanın en sert etkisinin o dönem başladığına inanıyor.

Ancak fiyat Ekim 2022’den itibaren daha yüksek düşük seviyeler kaydetmeye başlayarak esneklik göstermeye başladı. Bu da yükselen bir trend çizgisinin oluşumuna işaret ederek sert düşüş olasılıkları azaltan önemli bir adım oldu.

Daha düşük en yüksek ve daha yüksek en düşük seviyelerin birleşimi, üst alçalan trend çizgisi ile alt yükselen trend çizgisinin yakınsamasına yol açtı. Bu da Crypto Rover’ın grafiğindeki verilere göre simetrik üçgenin oluşmasıyla sonuçlandı.

xrp grafiği simetrik bir üçgen oluşturuyor

XRP Ekim 2022’den bu yana bu simetrik üçgen içinde işlem görmeye devam ediyor. Altcoin’in ilk pozitif kırılma girişimi 13 Temmuz 2023’te, Yargıç Analisa Torres’in Ripple vs. SEC davasındaki önemli kararının ardından 0,93 dolara yükselen rallinin ortasında gerçekleşti. Ancak bu ralli kısa sürdü. Fiyat daha sonra farklı çabalarda bulunsa da hepsi başarısız oldu.

Analist Meloneusk da XRP’nin yakın gelecekte 1.042 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor. Analist, diğer ölçütlerin yanı sıra günlük grafikte yükselen bir kanala atıfta bulundu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?