Eylül 11, 2023

Kripto Dünyasını FTX Korkusu Sardı! Bu Altcoin’ler Sıfır Mı Olacak? Alternatif Altcoinler Hangileri?


Son güncellenme : 11.09.2023 - 14:22

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

FTX, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biriydi. 2022’deki iflasının etkileri hala sürüyor ve elinde tuttuğu önemli bir miktardaki kripto paranın potansiyel tasfiyesi için mahkeme onayı bekliyor. Kripto dünyasında, borsanın geleceği ve önemli kripto varlıklarının yönetimiyle ilgili endişeler ise giderek artıyor.

Nisan ayında FTX, 3,4 milyar dolar değerinde bir kripto para portföyüne sahipti. Mali sorunlarını çözmeye çalışan borsa, 13 Eylül’de bu dijital varlıkların önemli bir kısmını tasfiye etmek için onay istiyor. Başta FTX Token (FTT) olmak üzere birçok altcoin, yaklaşan satışın potansiyel sonuçlarına hazırlanıyor.

Bu listede ayrıca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi toplam değeri 1,815 milyar doları bulan önemli tokenlar yer alıyor. Bu varlıkları tasfiye etme kararı, FTX’in mali durumunu tekrar ele almak için bir adım olarak biliniyor. Crypto Rover adlı kripto yorumcusundan edinilen bilgilere göre işte tasfiye edilecek varlıkların bir dökümü ve ilgili değerleri şu şekilde:

  • SOL$685,000,000
  • FTT $529,000,000
  • BTC $268,000,000
  • ETH $90,000,000
  • APT $67,000,000
  • DOGE $42,000,000
  • MATIC $39,000,000
  • BIT $35,000,000
  • TON $31,000,000
  • XRP $29,000,000

Satışlar Coin Fiyatlarını Etkileyecek mi?

FTX, haftalık 200 milyon dolar değerindeki kripto para birimini elden çıkarmayı hedefliyor. Bu karar, piyasadaki aksaklıkları en aza indirmek için alındı.  Yani, FTX’in haftalık 200 milyon dolar değerindeki kriptoyu satma stratejisi, önemli fiyat düşüşleri riskini azaltmak için tasarlandı. Ancak fiyat dalgalanmalarına karşı mutlak korumanın garanti edilemeyeceğinin altını çizmek gerekiyor.Henüz herhangi bir satışın büyük ölçekte başladığına dair zincir üzerinde görünür bir kanıt yok. Yine de kripto yatırımcıları alternatif kripto paraları aramaya devam ediyor.

Kripto piyasaları FTX tedirginliğini sürdürürken bu iki altcoin yatırımcıların dikkatini çekiyor. İşte bu altcoinler:

Wall Street Memes (WSM) – Elon Musk’ın Radarında Olan Topluluk Odaklı Yeni Meme Coin

Wall Street Memes (WSM), meme coin projeleri arasında son dönemlerde en çok dikkat çeken projelerden biri. Büyük bir takipçi kitlesi ve deneyimli bir proje ekibi var.

Ünlü milyarder Elon Musk da, yakın zamanda Wall Street Memes’in gönderilerine Twitter’da yanıt verdi. Bu sebeple WSM daha da ilgi çekmeye başladı.

Wall Street Memes token satın almak isteyenler daha şimdiden kendi markasını oluşturmayı başaran bu coinin avantajlarından faydalanıyor. Gücünü topluluktan alan proje, tüm platformlarda toplamda bir milyondan fazla sosyal medya takipçisine sahip.

Ön satışı devam eden Wall Street Memes’in ilk borsa arzı Eylül sonunda yapılacak. Yine de ön satışı sırasında topladığı fonlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Mayıs sonunda piyasaya sürülen token, 25 milyon dolardan fazla para topladı. 12 haftada yaklaşık 25 milyon doların üzerinde fon toplandı. Projenin amacı ise toplamda 50 milyon fon toplamak.

WSM ön satışları çok yakın bitecek. Bu sebeple Wall Street Memes token satın almak isteyen yatırımcıların tokeni düşük fiyatlardan almak için son şansları. WSM, Eylül sonunda birinci kademe borsalarda piyasaya sürülecek.

WSM tokeni satın almak için ETH, BNB veya USDT (ERC-20 veya BEP-20) ile Ethereum blok zinciri veya Binance Akıllı Zinciri kullanmak gerekiyor. Ayrıca, Wall Street Memes’in Wall St Bulls adında 10 bin adet NFT’den oluşan bir koleksiyonu da var. Yatırımcılar bu NFT’leri, OpenSea üzerinden satın alabiliyor.

Bitcoin BSC – Bitcoin ve BNB’yi Bünyesinde Birleştiren Yeni Kripto Para

Bitcoin’in erken yatırımcılarının kazandığı paralar, kripto yatırımcılarının pek çok kripto yatırımcısının imrenerek baktığı bir durum. Bitcoin, hala birçokları tarafından  en gözde kripto para birimi olsa da fiyatı herkesin bütçesine uygun olmuyor.

Bitcoin BSC (BTCBSC) ise Eylül 2023’te piyasaya sürülen ve arkasına hem Bitcoin’i hem de Binance Akıllı Zincirini alan bir proje. Proje, Bitcoin’in 2011 yılındaki token arzı ve fiyatıyla benzerlikler taşıyor. Toplam 21 milyon arz, yaklaşık 6,125 milyon dolaşımdaki arz ve token başına 0,99 dolarlık fiyatı olan Bitcoin BSC, BEP-20 token olarak konumlanıyor.

Bitcoin BSC token satın almak isteyenler, Bitcoin BSC’nin, daha çevre dostu doğasından da etkilendiklerini belirtiyor. Daha düşük işlem ücretleri de bir diğer dikkat çeken nokta. Ayrıca kullanıcılara bitcoin madenciliği ödüllerine uygun olarak her 10 dakikada bir yayınlanan staking ödülleri sağlıyor.

Bitcoin BSC’nin satış öncesi arzı, toplam arzın yüzde 29’una eşit ve yüzde 69’u topluluk ödüllerine tahsis edilmiştir. Bu ödüller,120 yıllık bir kilit açma programı boyunca kilidi açılacaktır. Böylece, uzun vadeli sahiplik teşvik edilecek ve token kıtlığı da artacak. BTCBSC’nin yüzde 2’lik son kısmı, kesintisiz ticareti kolaylaştırmak amacıyla döviz likiditesine ayrıldı.

Bitcoin BSC, yeni Bitcoin olup olmayacağını zaman gösterecek. Ancak, Bitcoin’i daha yeşil bir blok zinciri haline getirerek 2023 yılına taşıyan ve potansiyeli yüksek bir ön satış coini olduğu, birçok kripto yatırımcısı tarafından belirtiliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?