Eylül 8, 2023

Kripto Dünyasında Yeniden Elon Musk Rüzgarı! Musk’ın Radarındaki Bu Coinler Dikkat Çekiyor


Son güncellenme : 11.09.2023 - 10:58

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Elon Musk’ın coinlere olan etkisini tüm kripto takipçileri bilir. Twitter’ın isminin X olarak değiştirilmesi, adında X harfi yer alan kripto paralarda yükselişe neden oldu. X Coin gibi kripto paralar büyük yükseliş yaşadı. Son olarak X2 coin, Elon Musk ‘tan ilham alan X temalı coinlerin bir yan ürünü olarak piyasaya sürüldü.

X2 coin (X2), 7 Eylü’de sabaha karşı piyasaya sürüldü ve bir anda pump yaptı. Yüzde 14 binlik bir yükseliş yaşayan coin, 0,00078 dolara ulaşarak erken yatırımcılara büyük kazançlar sağladı. Ancak fiyatı, daha sonra hızla geri çekildi. X2 coinin bu tür çarpıcı değişimleri rug pull (halı çekme) şüphesini de beraberinde getirdi. DEXtools’un verilerine göre şu an X2 coin 0.0₅8547 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık yüzde 96 oranında bir değer kaybı yaşadı.

Kripto para birimlerinin bu dinamik ortamında, artık “Musk Etkisi” olarak anılan bir fenomen, piyasayı etkileyen güçlü etki olarak biliniyor. Gizemli milyarder ve Tesla ile SpaceX’in CEO’su  Elon Musk, Twitter hesabını, kripto paraların kaderini şekillendirmek kullanabiliyor. Sadece bir veya iki tweeti, piyasada şok dalgaları oluşturmaya yeterken, Musk’ın radarına giren coinlere ilgi artmaya devam ediyor. Gelin, bu coinleri daha yakından inceleyelim!

Wall Street Memes (WSM) – 1 Milyon Takipçili Meme Coin

Meme parası çılgınlığı sürüyor ve her gün yeni projeler ortaya çıkıyor; ancak bunların çoğu, deneyimli ekipler ve güçlü takipçiler bakımından eksik. Buna karşılık, Wall Street Memes, büyük bir takipçi kitlesi ve deneyimli ekibiyle dikkat çekmeyi başardı. Doge’nin babası Elon Musk da, yakın zamanda Wall Street Memes’in gönderilerine Twitter’da yanıt verdi.

WSM, kökleri 2021 GameStop boğa koşusuna kadar uzanan yeni bir meme coin. Staking seçeneği de sunan bu ön satış tokeni, tüm platformlarda toplamda bir milyondan fazla sosyal medya takipçisine sahip. Wall Street Memes token satın almak isteyenler daha şimdiden kendi markasını oluşturmayı başaran bu coinin avantajlarından faydalanıyor.

Daha şimdiden diyoruz çünkü WSM henüz ilk borsa arzını gerçekleştirmedi. Mayıs sonunda piyasaya sürülen token, 25 milyon dolardan fazla para topladı.12 haftada yaklaşık 25 milyon doların üzerinde fon toplandı. Hedef ise 50 milyon toplamak.

Ön satış yakında bitecek. WSM token Eylül sonunda birinci kademe borsalarda piyasaya sürülecek. Bu sebeple Wall Street Memes token satın almak isteyen yatırımcılar ellerini çabuk tutuyor.

Proje aynı zamanda çok büyük stake ödülleri de sunuyor; staking havuzuna halihazırda eklenen 250 milyondan fazla token ile tahmini APY şu anda yüzde 80 olarak belirlendi.

Ön satış hâlâ risk içerse de yeni kripto paralar, düşük piyasa değerleri göz önüne alındığında daha yüksek kazançlar sağlayabiliyor. Kripto yorumcuları WSM, hala lansman fiyatından daha düşük olduğu için ek bir büyüme potansiyeli öngörüyor.

Bitcoin BSC – Bitcoin ve BNB Akıllı Zincirinin Özelliklerini 120 Yıllık Staking ile Birleştiren Yeni Kripto Para

Bitcoin BSC (BTCBSC) Eylül 2023’te piyasaya sürüldü. Proje, Bitcoin’in 2011 yılındaki token arzını ve fiyatını yansıtıyor. Bu, toplam 21 milyon arz, yaklaşık 6,125 milyon dolaşımdaki arz ve token başına 0,99 dolarlık fiyat anlamına geliyor. Ancak Bitcoin gibi yüksek enerji gerektiren iş kanıtı (PoW) yerine, hisse kanıtı (PoS) mutabakat mekanizmasıyla çalışıyor. Bu da onu çevre dostu bir coin yapıyor.

Bitcoin BSC, Bitcoin’in BNB Akıllı Zinciri üzerine inşa edilmiş yeşil bir BEP-20 versiyonu. Çok daha düşük işlem ücretleri ile Bitcoin veya Ethereum’dan daha çevre dostu olduğu da biliniyor. Orijinal Bitcoin’in aksine Bitcoin BSC, kullanıcılara bitcoin madenciliği ödüllerine uygun olarak her 10 dakikada bir yayınlanan staking ödülleri sağlıyor.

Bununla birlikte, toplam BTCBSC token arzının yüzde 69’u yatırımcıları 120 yıl boyunca ödüllendirmeye devam edecek yeterli tokenin olmasını sağlayacak şekilde staking ödüllerine ayrılmış durumda. Bu da, projenin ömrünün uzun olmasına gerçekten de hizmet edebilir. Ayrıca adil bir teşvik sistemi olarak da biliniyor ve daha fazla katılımı teşvik edebilir. Oldukça kısa ve esnek bir zaman dilimi olan stake etmede, 7 günlük kilitlenme süresi bulunuyor.

Bitcoin BSC token satın almak isteyenler Bitcoin BSC’nin, BTC temasını güçlü bir teknikle birleştirmesinden etkilendiklerini belirtiyor. BNB Akıllı Zinciri üzerine inşa edilen bu proje, kullanıcılara düşük işlem ücretleri ve küçük bir karbon ayak izi vadediyor. BNB Akıllı Zinciri, bilindiği üzere dünyanın en büyük borsası Binance tarafından destekleniyor.

Bitcoin BSC, birçok açıdan Bitcoin’in yerini alabilecek potansiyeli barındıyormuş gibi görünüyor. Bitcoin’i daha yeşil bir blok zinciri haline getirerek 2023 yılına taşıyor. Ön satışa katılmak için kullanıcıların ETH, USDT, BNB veya kredi kartının yanı sıra uyumlu bir Web3 cüzdanına sahip olmaları gerekiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?