Mart 30, 2024

Kripto Dünyası Bunu Bekliyor: Milyonlarca Dolarlık Token’ın Kilidi Açılıyor, İşte O Tarihler!


Nisan ayı yaklaşırken kripto piyasası, çeşitli projelerde dolaşıma girecek 330 milyar dolar değerinde token ile bir token kilidi açma dalgasına hazırlanıyor. Token kilitlerinin açılması bazen potansiyel satış baskısı olarak görülse de yatırımcılar için fırsatlar da sunuyor.

Piyasa, 15 Nisan’da BitDAO (BIT) tarafından yaklaşık 1 milyar dolar değerinde tokenın piyasaya sürüleceği ve ardından 66 milyon doların üzerinde APECoin (APE) ve 52 milyon doların üzerinde tokenın piyasaya sürüleceği Aptos (APT) ile en büyük kilit açma işleminin gerçekleşeceği sınırda yer alıyor.

Kripto analisti AlΞx Wacy tarafından belirlenen beş çarpıcı projeyi inceleyelim:

Öne Çıkan İlk 5 Token Analiz Ediliyor

Entangle (NGL) – Kilit Açma: 12 Nisan’da 35 Milyon Dolar

Analist, Entangle’ın mainnet lansmanı ve staking özellikleri de dahil olmak üzere çeşitli katalizörlerle aynı zamana denk gelen 35 milyon dolarlık kilidinin açılmasına büyük ilgi duyuyor. BORPA lansmanı için gaz tokenı olarak konumlandırılan NGL ile yükseliş eğilimleri yaygındır ve bazıları 10 doları aşan hedefler öngörmektedir. Ekosistemin önemli ölçüde büyüme potansiyeli, önemli satış baskısını hafifletebilir.

Aptos (APT) – Kilit Açma: 12 Nisan’da 428 Milyon Dolar

Aptos‘un 428 milyon dolarlık devasa kilidine rağmen analistler, altcoin sezonun zirveye ulaşmamış olabileceğini ve APT’nin önemli bir satış gerçekleşmeden önce daha fazla değer kazanmasına izin verebileceğini öne sürüyor. Bununla birlikte, APT’yi bu kilit açma etrafında kısaltmak riskli olarak değerlendirilebilir.

Dymension (DYM) – Kilit Açma: 6 Nisan’da 23 Milyon Dolar

Bu arada, öncelikle ekosistem için doğrusal bir token bağışı olan Dymension‘ın kilidinin açılmasının önemli bir satış baskısı yaratması pek olası değildir. Staking ödüllerinin avantajı yatırımcıları çekmeye devam ederek hem fiyatın değerlenmesini hem de staking’e katılımı artırabilir.

Starknet (STRK) – Kilit Açma: 15 Nisan’da 141 Milyon Dolar

ZK-rollup olarak konumlandırılan Starknet, mevcut seviyelerden 3x-5x potansiyel getiri ile umut verici bir yatırım fırsatı sunuyor. Potansiyel bir ralliden önce birikim aşamasına denk gelen kilit açma, uzun vadede kâr maksimizasyonu arayan yatırımcı duygularıyla uyumludur.

AltLayer (ALT) – Kilit Açma: 25 Nisan’da 61 Milyon Dolar

Listeyi yeni nesil blok zinciriyle tamamlayan AltLayer, boğa piyasalarında yüksek getiri fırsatlarını belirleme anlatısından yararlanıyor. Halen spekülatif olsa da ALT, özellikle büyük pozisyonlar düşünüldüğünde, daha yüksek risk/getiri arayan yatırımcılara hitap ediyor.

Genel olarak piyasa, bu token kilitlerinin açılmasını ve bunların token fiyatları ve proje yörüngeleri üzerindeki etkilerini yakından izleyecektir. Her zaman olduğu gibi, yatırımcıların kapsamlı bir araştırma yapmaları ve değişken kripto ortamında gezinirken dikkatli olmaları gerekmektedir.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?