Şubat 13, 2022

“Kripto Bowl”: Kripto Reklamları Super Bowl’u Ele Geçiriyor!

Bu yılki Super Bowl, etkinlik boyunca yoğun bir şekilde yer alan kripto reklamlarıyla ‘Kripto Bowl’a dönüşüyor. Super Bowl, ABD’de yılın en çok izlenen spor etkinliğidir. Bu nedenle kripto borsaları ve şirketleri bu yıl reklam anlaşmaları yapmak ve milyonlarca görüntüleme kazanmak için milyonlar harcadı.

Coinbase, FTX ve Crypto.com gibi büyük kripto borsaları bu yılki Super Bowl’da reklam panosuna liderlik ediyor. Aslında Super Bowl’a kalmayı başaran iki takım olan Cincinnati Bengals ve The Los Angeles Rams arasındaki final, SoFi stadyumunda oynanacak. SoFi, Robinhood gibi kripto alım satım hizmetleri de sunan bir başka büyük finansal platformdur.

FTX Trading ve Crypto.com borsası, her 30 saniyelik reklam alanı için yaklaşık 7 milyon dolar harcadı. Bu reklamlar, oyunun aralarında ve öne çıkan gösteriler sırasında yayınlanacak. Bugün 100 milyondan fazla izleyicinin Super Bowl’u izlemesi bekleniyor. Bu izleyicilerin bir kısmı bile bu kripto ticaret platformlarına katılırsa, şirketler büyük kârlar sağlayacaktır.

Spor endüstrisinde kripto reklamları öne çıkıyor

Küresel kripto ilgisi spor endüstrisine büyük ölçüde yansıyor. Futbol, ​​NFL ve NBA gibi sporların dünya çapında milyonlarca izleyicisi var. Bu sektöre entegre olmak, kripto borsalarına daha fazla kullanıcıyı kripto ticaret alanına getirmek için büyük bir destek sağlıyor.

Geçen yıl, ikonik Staples Center’ın adı Crypto.com Arena olarak değiştirildi. FTX Trading, 2021’de American Airlines Arena’nın isim haklarını da satın aldı ve o zamandan beri FTX arenası oldu. Coinbase ayrıca geçtiğimiz günlerde NBA’in resmi ortağı oldu. Bu nedenle, kripto reklam alanı, ufukta bekleyen daha fazla anlaşma ile spor endüstrisinde patlama yaşıyor.

Super Bowl Nedir?

Super Bowl, Amerikalı olmayan spor hayranları için yabancı bir terim olabilir. NFL (Ulusal Futbol Ligi) şampiyonunu belirlemek için yapılan bir şampiyonluk maçıdır. Takımlar, Super Bowl’da yer ayırtmak için yıl boyunca birbirleriyle yarışırlar. UEFA Şampiyonlar Ligi’nin hemen ardından dünyanın en çok izlenen ikinci spor etkinliği. Bu yılki final 14 Şubat Pazar günü yapılacak.

Kaynak : cryptopolitan


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.