Ocak 22, 2024

Kripto Borsası Gemini’nin Gizemli XRP Tweetleri Topluluk İçinde Spekülasyonlara Yol Açtı: İşte Olanlar!


Kripto para borsası Gemini’nin son sosyal medya paylaşımları XRP topluluğunda spekülsyonlara yol açtı. Gemini’nin XRP ile ilgili gelişmelele ilgili şifreli şekilde paylaşımı merak uyandırdı. Gönderilerde “xrriving shortly” ve “xcited about xrp” gibi ifadeler yer alıyor. Bu paylaşımlar takipçiler ve piyasa analistleri arasında ilgi uyandırdı.

Ripple Topluluğunda Spekülasyon

Crypto Eri gibi önemli topluluk etkileyicileri, Gemini’nin Fransa’da bir Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) olarak yakın zamanda onaylanması ve VanEck’in yeni başlatılan Spot Bitcoin ETF‘si için bir saklama görevlisi olarak rolü göz önüne alındığında, Gemini’nin gönderilerinin bir Spot XRP ETF için yeni bir Avrupa Birliği ortak girişimine işaret edebileceğini öne sürdü.

Topluluk bu paylaşımları oldukça olumlu karşıladı. Bu bağlamda Gemini’nin Fransa’daki son onayının XRP ticaret seçeneklerinin daha da genişlemesini sağlayacağı beklentisi giderek artmaya devam ediyor.

Gemini’nin XRP Konusundaki Gelişen Tutumu

Gemini’nin altcoin‘e yönelik olumlu yönelimi , önceki duruşundan önemli bir değişime işaret ediyor. Winklevoss ikizleri tarafından kurulan borsa, tarihsel olarak XRP’yi eleştiriyordu. İkizler 2020 yılında XRP savunucularıyla halka açık bir tartışmaya girmişti. Bu bağlamda Tyler Winklevoss’un bazılarını “aptal” troller olarak etiketlemesine yol açmıştı. Bu sert geçmiş, mevcut gelişmeleri daha kayda değer kılıyor. Gemini’nin Ağustos 2023’te USD, GBP ve EUR dahil olmak üzere çeşitli döviz çiftlerinde işlem yapılmasına olanak tanıyan XRP’yi listelemesi, Ripple v. SEC davasında olumlu bir kararın ardından geldi.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?