Eylül 24, 2020

Kripto Borsası Gemini, Birleşik Krallık’taki Yatırımcılara Kapılarını Açtı


Winklevoss ikizlerinin liderliğindeki Gemini kripto para borsası, Birleşik Krallık’ta hizmet vermek için resmi olarak operasyonlar başlattı.

New York merkezli kripto para borsası Gemini, İngiltere’de resmi olarak faaliyete geçti. Bu gelişme, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinin (FCA) borsaya Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı vermesiyle gerçekleşti.

Kripto Borsası Gemini İngiltere’de

İngiliz hükümeti, ülke çapında ikinci bir karantina uygulaması getirmeyi düşünüyor. Gemini, bunu Birleşik Krallık’taki lansmanlarını duyurmak, ülkedeki bitcoin ve kripto ticareti faaliyetlerinde devam eden ve yaklaşmakta olan artışı “sağmak” için harika bir fırsat olarak gördü.

Resmi yazıyla Gemini, Birleşik Krallık’taki kullanıcılar için tam hizmet paketinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. New York merkezli bitcoin borsası, devlet destekli fiat para birimi GBP için de destek ekledi.

Geçtiğimiz dönemde Gemini Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinin, Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansını alan ilk kripto para alım satım platformlarından biri olmuştu. Bu onay, Borsa’ya hem bireylere hem de kurumlara bitcoin ve kripto ticaret hizmetleri sunması için resmi izin sağlamıştı.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, bu son gelişmeyi küresel genişleme arayışında önemli bir kilometre taşı olarak değerlendirdi. İngiliz pazarının işletilmesinin Gemini için büyük önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?