Kripto Borsası Coinbase’in Hisse Senetleri Nasdaq’ta Özel Satışa Sunuldu!

0

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in, Nasdaq’da halka açılma planı kripto piyasasının yakından takip ettiği bir gelişme. Bloomberg, Coinbase hisselerinin geçen hafta, halka açılmadan önceki son özel hisse satışında, Nasdaq’taki Özel Pazar açık artırmasında yaklaşık 90 milyar dolar değerinde işlem gördüğünü duyurdu. Nasdaq Özel Pazar’da gerçekleştirilen açık artırmada şirket hisseleri hisse başına 350 dolar değerlemeyle satıldı.

Daha önce Coinbase, bazı hisselerin 375 dolar’dan işlem görmesi nedeniyle 100 milyar dolar olarak değerlemeye ulaşmıştı. Ancak geçen hafta Nasdaq’ta yapılan özel açık artırmada hisselerinin işlem gördüğü fiyat 350 dolar’dı. Bloomberg kaynağı, bu bilgiler gizli olduğu için anonim kalmayı tercih etti.

Nasdaq’taki bu satış, özel alıcıların, bu ayın sonlarında halka arzdan önce önde gelen ABD kripto borsasından hisse almaları için yapıldı. Esasında özel satışlarda daha fazla kısıtlama olur ve daha az miktarda hisse satılır. Bahsi geçen Nasdaq platformu, özel şirketlerin hisse senetlerinin bir kısmını halka arz etmeden önce satabilmeleri için özel olarak hayata geçirildi. Coinbase ve Nasdaq yetkilileri konuya ilişkin açıklama yapmadı.

Doğrudan halka arz, geleneksel listelemelere bir alternatiftir ve Coinbase, bunu ilk kez Nasdaq üzerinde gerçekleştirecek.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın