Kripto Borsası Coinbase’in Hisse Senetleri Nasdaq’ta Özel Satışa Sunuldu!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in, Nasdaq’da halka açılma planı kripto piyasasının yakından takip ettiği bir gelişme. Bloomberg, Coinbase hisselerinin geçen hafta, halka açılmadan önceki son özel hisse satışında, Nasdaq’taki Özel Pazar açık artırmasında yaklaşık 90 milyar dolar değerinde işlem gördüğünü duyurdu. Nasdaq Özel Pazar’da gerçekleştirilen açık artırmada şirket hisseleri hisse başına 350 dolar değerlemeyle satıldı.

Daha önce Coinbase, bazı hisselerin 375 dolar’dan işlem görmesi nedeniyle 100 milyar dolar olarak değerlemeye ulaşmıştı. Ancak geçen hafta Nasdaq’ta yapılan özel açık artırmada hisselerinin işlem gördüğü fiyat 350 dolar’dı. Bloomberg kaynağı, bu bilgiler gizli olduğu için anonim kalmayı tercih etti.

Nasdaq’taki bu satış, özel alıcıların, bu ayın sonlarında halka arzdan önce önde gelen ABD kripto borsasından hisse almaları için yapıldı. Esasında özel satışlarda daha fazla kısıtlama olur ve daha az miktarda hisse satılır. Bahsi geçen Nasdaq platformu, özel şirketlerin hisse senetlerinin bir kısmını halka arz etmeden önce satabilmeleri için özel olarak hayata geçirildi. Coinbase ve Nasdaq yetkilileri konuya ilişkin açıklama yapmadı.

Doğrudan halka arz, geleneksel listelemelere bir alternatiftir ve Coinbase, bunu ilk kez Nasdaq üzerinde gerçekleştirecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.