Ocak 18, 2024

Kripto Borsası Binance’ten Bu Kripto Varlıklar İçin Kötü Haber: Delist Ettiğini Duyurdu!

Dev kripto borsası Binance, Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin  ile ilgili spot işlem çiftlerini delist ettiğini duyurdu. Borsa, listelenen tüm spot işlem çiftleri için düzenli olarak kapsamlı incelemeler yürütüyor. Bu incelemeler, yüksek kaliteli bir ticaret piyasasını sürdürmek amacıyla likidite ve işlem hacmi dahil olmak üzere çeşitli faktörleri değerlendirmek için bir mekanizma görevi görüyor.

Hangi Binance Spot İşlem Çiftleri Listeden Çıkarıldı?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere söz konusu spot işlem çiftlerinin listeden çıkarılması 19 Ocak’tan itibaren geçerli olacak. Bununla birlikte, BTC, ETH ve BNB’nin bu çiftlerde temel para birimi olarak değil, teklif para birimi olarak hizmet ettiği unutulmamalıdır. Son duyuruya göre, etkilenen spot ticaret çiftleri şunlardır: DAR/BNB, DEXE/ETH, ID/BNB, POLS/BTC.

Listeden çıkarma, zayıf likidite gibi hususlardan kaynaklanmaktadır. Ayrıca, listeden çıkarma belirli alım satım çiftlerini etkilese de token’ların Binance Spot’taki genel kullanılabilirliğini etkilemediğini belirtmek önemlidir. Dolayısıyla kullanıcılar, listeden çıkarılan çiftlerin baz ve kotasyon varlıklarını mevcut diğer alım satım çiftlerinde alıp satmaya devam edebilir.

Ancak, Binance aynı zamanda söz konusu alım satım çiftleriyle ilişkili Spot Alım Satım Botları hizmetlerini de durduracaktır. Bu hizmetleri kullanan kullanıcıların, olası kayıpları azaltmak için Spot Alım Satım Botlarını sonlandırmadan önce güncellemeleri ya da iptal etmeleri önemle tavsiye edilir.

Binance Vadeli İşlemleri Dogwifhat Kalıcı Sözleşmesini Ekledi

Alım satım seçeneklerini çeşitlendirmek ve kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla Binance Futures, USD-M WIF Sürekli Sözleşmesini tanıtmaya hazırlanıyor. Sürekli kontrat, 18 Ocak’tan itibaren kullanıma sunulacak ve 50x’e kadar kaldıraç imkanı sunacak. Sözleşme, dayanak varlık olarak Dogwifhat’a (WIF) bağlıdır ve USDT cinsinden uzlaştırılır.

Sürekli sözleşmenin tik boyutu 0,0001 ve fonlama oranı +%2,00/-%2,00 olarak sınırlandırılmıştır. Fonlama ücreti ödemesi ise her dört saatte bir gerçekleşecektir. Yatırımcılar Çoklu Varlık Moduna girerek birden fazla marjin varlığında işlem yapma esnekliğini daha da artırabilir.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?