Kripto Borsası Binance’in Gözü ABD’de: Eski Senatörü Danışman Olarak Atadı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Holdings Ltd., önde gelen eski ABD’li politikacı Max Baucus’u politika ve hükümet ilişkileri danışmanı olarak atadı.

Binance, düzenlemeler nedeniyle, pekçok kripto meraklısının yaşadığı ABD’de mevcut değildir. Borsa bu durumu değiştirmek için, Montana’dan eski bir Demokrat senatör olan Max Baucus’u politika ve hükümet ilişkileri danışmanı olarak Binance’e katılmaya ikna etti.

Binance’e göre Baucus, yalnızca Binance’in değil, daha geniş kripto ekosisteminin büyümesine yardımcı olacak politikalar konusunda ABD düzenleyicilerine ve yasa koyuculara danışacak. 2007’den 2014’e kadar Senato Finans Komitesi’ne başkanlık eden Baucus, kripto para birimlerinin ve blockchain’in devrimci gücünün onu bu işe çektiğini öne sürdü.

Kripto trader’ları şu anda yasal olarak Binance’e erişemiyor. Bunun yerine, çoğu eyalette ikamet edenler San Francisco merkezli ortağı Binance.US’u kullanabiliyor. Ancak Binance.US, Binance’in 340’ına kıyasla çok daha az coin sunuyor: yalnızca 54. Ayrıca Binance.US kripto türevleri ticareti sunmazken Binance sunuyor.

Baucus’un transferi, hem kripto para birimlerine ilginin arttığı hem de düzenleyiciler tarafından incelemenin arttığı bir zamanda geldi. Bunların yanında Binance, işin uzmanlarından düzenleyiciler konusunda destek almak isteyen tek kripto şirketi değil. Blockchain.com Çarşamba günü, Barack Obama dönemi Beyaz Saray’ın genelkurmay başkan yardımcısı Jim Messina’nın yönetim kuruluna katılacağını duyurdu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.