Ocak 16, 2024

Kripto Borsası Binance, Dört Kripto Varlık İçin Desteğini Sonlandırma Kararı Aldı: İşte O Varlıklar!


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, aşağıdaki spot işlem çiftleri için desteğini sonlandıracağını duyurdu.

DAR/BNB, DEXE/ETH, ID/BNB ve POLS/BTC.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere borsa değişikliğin 19 Ocak’ta yürürlüğe gireceğini belirtti.

Şirket, “Kullanıcılara, olası kayıpları önlemek için Spot Trading Bots hizmetlerinin durdurulmasından önce Spot Trading Botlarını güncellemeleri ve/veya iptal etmeleri şiddetle tavsiye edilir” şeklinde uyarıda bulundu.

Binance, listeden çıkarma için kesin bir neden belirmedi. Bu bağlamda listelenen tüm çiftlerin periyodik incelemelerini yaptığını ve zayıf likidite ve işlem hacmi gibi faktörleri kontrol ettiğini hatırlattı.

DEXE ve POLS dahil olmak üzere etkilenen kripto para birimlerinden bazıları, duyurunun ardından küçük düşüşler kaydetti. Ancak bu düşüşler, geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk spot Bitcoin ETF’lerinin onayını takip eden daha geniş piyasa düzeltmesinin bir sonucu da olabilir.

Bu hamle, Binance’in yılın başından bu yana yaptığı ilk hamle değil. 4 Ocak’ta Monero (XMR), Zcash (ZEC) ve diğer kripto paraları düzenli incelemelere tabi tutulacakları İzleme Etiketi listesine yerleştirdi. Gerekli kriterlere uymamaları, nihai olarak listeden çıkarılmalarına neden olabilir.

Kısa bir süre sonra firma, LTC/UAH, FLOKI/TUSD, COTI/BNB, COS/BNB, MULTI/BTC ve diğerleri dahil olmak üzere dokuz işlem çiftine desteğini kesti.

Geçen haftanın sonuna doğru Binance, çapraz marjin çiftleri olarak SOL/USDC, ARB/FDUSD ve DOCK/USDT’yi ve izole marjin çiftleri olarak SOL/USDC, ARB/FDUSD ve OP/FDUSD’yi eklediğini duyurdu.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : cryptopotato

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?