Kripto Borsalarına Talep Arttı: BNB ve HT Listenin Başında

0

Kripto para birimleri, bu boğa sezonunda 2 trilyon dolarlık birleşik para değerine ulaşarak geleneksel pazarda bile geçerli bir yatırım aracı haline geldi. Kripto para birimlerinin artan bir şekilde benimsenmesi; Binance, Huobi ve Coinbase gibi kripto hizmet sağlayıcılarına olan talebi hızla arttırdı. Bu kripto platformlarına olan talebin artmasıyla, yerel borsa tokenlerinin de taleplerinde ve fiyatlarında önemli bir artış görüldü.

İşlem hacmine göre önde gelen Binance, en tanınmış kripto para borsalarından biridir. Bu boğa sezonunda, yerel borsa tokeni Binance Coin (BNB) ve yerel borsa Binance Smart Chain (BSC) yeni zirvelere ulaştı. BNB tokeni, Şubat ayının sonundan itibaren devasa yükselişine devam etti ve 356.78 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yükseği(ATH) kaydedildi.

Huobi borsasının yerel tokeni HT, Şubat ayının sonuna doğru 26.31 dolarlık yeni bir AHT’ye yükselmişti. 14 Nisan’da Coinbase’in doğrudan listeleme onayının ardından HT, Coinbase’in doğrulama onayının getirdiği uyanışın da etkisiyle günümüzde %10 artışla 16.86 dolar seviyesinde işlem görüyor. Yerel borsa token fiyat artışının yanı sıra, birçok kripto şirketi; Coinbase, Bakkt ve diğer birkaç kripto madenciliği çiftliği de dahil olmak üzere, bu boğa sezonunda ana akım parlamayı halka açılmak için kullandı.

Kripto Platformların Değeri Bu Boğa Sezonunda Hızla Arttı

Bu boğa sezonu sadece Bitcoin’in fiyat artışı ve alt sezon ile ilgili değil. Bu sezon kriptonun ana akım haline geldiği sezon oldu. Bu da birçok üst düzey kripto şirketinin geçen yılki değerlerini neredeyse ikiye katlamasına yardımcı oldu. Örneğin Coinbase, 100 milyar doların üzerinde değerlemeyle halka açıldı. Chainanalys ve BlockFi de dahil olmak üzere birçok crypto sturt-up’ı, en son yatırım turlarında en yüksek sermayeleri topladı ve genel değerlemelerini milyarlarca dolara çıkardı.

Kripto şirketlerinin ve ilgili tokenlerin yükselen değerlemelerinin yanı sıra, sadece bir yıl önce Bitcoin’in finansal olarak bir işe yarayıp yaramadığından emin olmayan JP Morgan, VISA, PayPal, Morgan Stanley, ve Goldman Sachs gibi birçok ana akım finans devi Bitcoin’i müşterilerine sergilemek için acele ediyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın