Şubat 20, 2023

Gemini Kurucu Ortağı Kripto Boğa Koşusu için Tüyoyu Verdi!

Gemini borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, geçtiğimiz günlerde bir sonraki kripto boğa koşusunun Doğu’dan geleceğini belirtti. Winklevoss’un görüşü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da dahil olmak üzere ABD’li düzenleyicilerin yaptırımlarının ve yaklaşan baskılarının arttığı bir dönemde geldi.

“Bu, kripto paraların küresel bir varlık sınıfı olduğunu ve Batı’nın, aslında ABD’nin, her zaman yalnızca iki seçeneği olduğunu hatırlatan basit bir hatırlatma olacaktır. Onları kucaklamak ya da geride kalmak. Bu durdurulamaz.”

Blockchain analiz firması Chainalysis’e göre, Orta ve Güney Asya ve Okyanusya (CSAO) 2022 endeksinde üçüncü en büyük kripto para piyasası oldu. Temmuz 2021-Haziran 2022 arasında bu bölgelerde yaşayanlar 932 milyar dolar kripto para değeri elde etti.

Bölge aynı zamanda Vietnam (1), Filipinler (2), Hindistan (4), Pakistan (6), Tayland (8), Nepal (16) ve Endonezya (20) dahil olmak üzere 2022 endeksindeki ilk yirmi ülkeden yedisine sahipti.

Winklevoss’a göre kripto para konusunda net kurallar sağlamayan hükümetlerin geride kalacak. Winklevoss ve benzeri uzmanlar ise gelişimin öncü adımlarının Asya’dan gelmesini beklediğini sık sık dile getiriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Coinbase kurucusu Brian Armstrong da SEC başta olmak üzere dieğr ABD’li düzenleyicilerin hamlelelerini eleştirdi. CEO’ya göre bu baskıcı hareket öncü eylemlerin denizaşırı ülkelere kaçmasına neden olacaktır.

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Ekim 2022’de bir sonraki boğa koşusunun Çin piyasaya döndüğünde başlayacağını ve Hong Kong’un bu süreçte önemli bir rol oynayacağını öngörmüştü.

Kaynak : AMB Crypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?