Haziran 28, 2021

Kripto Balinası Michael Saylor Bitcoin’in Uzun Vadeli Değerini Artıracak Bazı Katalizörleri Açıkladı


Son güncellenme : 02.10.2023 - 08:34

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline inanıyor ve önümüzdeki yıllarda önde gelen kripto varlığının fiyatını artıracağına inandığı çok sayıda tetikleyici isimlendiriyor.

Yeni bir röportajda, Bitcoin balinası, MicroStrategy’nin, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden yarı yarıya düşmesine rağmen neden Bitcoin almaya devam ettiğini açıklıyor.

“Çok basit bir strateji benimsedik: siber Manhattan’dan yüzbeş bin blok Bitcoin satın almışız gibi düşünün. Yüzlerce yıl iyi bir durumda olacağına ve bir gün milyarlarca insanın orada yaşamak isteyeceğine inanıyoruz.”

Ayrıca Bitcoin’in neden iyi bir yatırım olmaya devam ettiğini düşündüğünü paylaşıyor ve Bitcoin’i uzun vadede değerli kılan bir dizi temel etkeni belirtiyor.

“Biden’ın Başkan olarak seçilmesi Bitcoin için faydalı oldu. Gary Gensler’in SEC’e atanması Bitcoin için faydalı oldu. Yeni düzenleyici sınıfı ileri görüşlü. Daha aydınlanmışlardır. Bitcoin’i daha iyi anlıyorlar.

Gelecekte bir Bitcoin ETF’nin kullanıma sunulacağına inanıyorum. Morgan Stanley, Goldman Sachs ve büyük bankaların çoğu, Bitcoin ve Bitcoin türevlerinde ticaret yapmaya ve Bitcoin yatırım fonları sağlamaya başladı. Gelecekte Bitcoin hizmetleri sunacak bir yığın banka var. Bunun dışında Coinbase halka açıldı. Ayrıca Square ve Coinbase her ay milyonlarca yeni Bitcoin sahibi ekliyor… Bu yüzden sabırlı olmanız ve uzun vadeli teknik trende bakmanız gerekiyor. ”

Röportaj, MicroStrategy’nin geçen hafta 489 milyon dolara 13.005 BTC satın aldığı haberinin hemen ardından geldi. İş zekası firması şu anda 100.000’den fazla BTC’ye sahip. Bitcoin yazım sırasında CoinMarketCap verilerine göre yüzde 4.5 artışla 34.197 dolardan işlem görüyor.

[irp posts=”29246″ name=”MicroStrategy 489 Milyon Dolar’lık Bitcoin (BTC) Satın Aldı”]

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?