Ocak 20, 2023

Kripto Para Balinalarından 363 Milyon Dolarlık Transfer

Bitcoin’in 21.000 dolar seviyesine tekrar ulaşmasının ardından balinalar hızlıca 363 milyon dolardan fazla Bitcoin (BTC) ve XRP hareket ettirdi.

Blockchain takipçisi ve balina araştırma platformu Whale Alert balinaların bu haber yazıldığı sırada üç ayrı işlemde değeri 240.675.134 dolar olan toplam 11.611 Bitcoin’i hareket ettirdiğini duyurdu.

Whale Alert’a göre, 19 Ocak Perşembe günü kayda değer üç işleminin en büyüğünde, bir balina bilinmeyen bir cüzdandan kripto para borsası Binance’e 130.868.521 dolar değerinde 6.314 BTC taşıdı.

Başka bir balina ise bilinmeyen bir cüzdandan kripto borsası Binance‘e 69.226.236 dolar değerinde 3.336 BTC taşıdı.

Üçüncü bir işlemde, yaklaşık 40.580.377 dolar değerinde 1.961 Bitcoin, kripto borsası Gemini’den bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Balinalar Bitcoin ve Ripple'ye odaklandı.

Bu üç işlem, Bitcoin’in günler içinde yaklaşık %30 oranında yükselmesinin ardından gerçekleşti. Koinfinans.com olarak bildirğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada Bitcoin 21.070 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve Ripple Balinaların Odağında

Whale Alert’ın radarındaki bir sonraki işlem ise ödeme token’ı XRP’nin büyük işlemleri oldu.

Üç ayrı işlemde, yaklaşık 129.501.410 milyon dolar değerinde toplam 332.194.839 XRP hareket ettirildi.

Bir balina, üç işlemin en büyüğü olan 102.414.350 dolar değerindeki 61.094.839 XRP’yi bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana taşıdı.

İkinci bir balina, bilinmeyen bir cüzdandan kripto borsası Bitstamp’a 15.238.852 dolar değerinde 40.000.000 XRP taşıdı.

Üçüncü işlemde ise 11.848.208 dolar değerindeki 31.100.000 XRP, kripto borsası Bitso’dan bilinmeyen bir cüzdana taşındı.

Bu haber yazıldığı sırada XRP 0,394 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 6. sıradaki kripto varlığı, ayın en düşük seviyesinden %26’dan fazla artış gösterdi. XRP ayrıca, Ocak 2018’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 dolardan %88’den fazla düşüş gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?