Şubat 16, 2024

Kripto Balinalarından Dev Hamle: 5 Milyar Dolarlık Alım Ne Anlama Geliyor!


Kripto dünyası sürekli gelişen ve değişen bir alandır. Kripto para dünyasında süregelen yükseliş ivmesi, daha önce kriptoya, özellikle de Bitcoin’e yatırım yapmakta tereddüt eden kişileri cezbetti.

Santiment’in verilerine göre, bu son yükseliş piyasası sırasında, kripto balinalarının sadece 10 gün içinde yaklaşık 5 milyar dolar değerinde 100.000 Bitcoin eklediği gözlemlendi.

İnsanlar Neden Kripto’ya Yatırım Yapıyor?

Kriptoya yatırım yapma talebindeki bu artış, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’sini (Borsa Yatırım Fonu) onaylamasından kısa bir süre sonra geldi. Bu onaydan önce, Bitcoin neredeyse 2 ila 3 yıl boyunca mücadele etti. Bununla birlikte, Bitcoin ETF onayının ardından, varlık yöneticileri şimdi SEC’e sunulan dosyalarla spot bir Ethereum ETF’si arıyor.

Hızla gelişen kripto para birimi endüstrisindeki son balina aktivitesi incelendiğinde, 13 Şubat 2024’te milyarder ve HTX ve TRON’un kurucusu Justin Sun’ın 25 milyon dolar değerinde 519 Bitcoin eklediği kaydedildi. Ayrıca, Sun son 2 ay içinde 75 milyon doların üzerinde Bitcoin biriktirdi.

Son olarak 519 Bitcoin’in çekilmesiyle birlikte Sun, son iki ayda yaklaşık 75 milyon dolar değerinde 1.676’dan fazla Bitcoin çekmiş oldu. Veriler, bu Bitcoinlerin ortalama fiyatının yaklaşık 44.741 dolar olduğunu göstermektedir.

Ayrıca, 15 Şubat 2024’te, başka bir kripto balinasının, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan ve yaklaşık 179 milyon dolar değerinde 69.500’den fazla Ethereum biriktirdiği gözlemlendi. Bununla birlikte, bu önemli miktarda Ethereum, 1 Şubat 2024’ten bu yana Binance, Bybit ve OKEx gibi birkaç dev kripto para borsasından biriktirilmiştir.

Kriptoya Yatırım Yapmak için Doğru Zaman mı?

Görünen o ki, bu devler birikmeye devam ederken sağlam bir portföy oluşturmak için uygun bir zaman. Dikkat çeken bir eğilim, büyük varlık yönetimi firmaları tarafından spot Ethereum ETF başvurularının yapılmasının ardından, yatırımcıların ve kurumsal devlerin artık diğer kripto para birimlerinin yanı sıra Ethereum’a da artan bir ilgi göstermesidir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere şu anda Bitcoin 51.900 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saat içinde %0,07’nin üzerinde pozitif ivme yaşadı. Bitcoin daha uzun bir süre boyunca incelendiğinde, son 7 gün içinde Bitcoin fiyatı %12’nin üzerinde artarken, son 30 gün içinde %21’in üzerinde yükselmiştir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?