Şubat 26, 2022

Kripto Balinaları Dipten Yararlanıyor, İşte Balinaların Satın Aldığı Altcoinler!

Kripto analitik firması Santiment, Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmaların ardından küresel piyasaların etkilenmesi sonrası kripto para piyasalarındaki güncel durumu değerlendirdi. Yeni bir blog yazısı yayınlayan firma, 50’den fazla dijital varlığın alım ve satım hareketlerini izleyen verileri paylaştı.

Santiment’e göre en çok biriktirilen altcoinler arasında oyun tokenları Enjin Coin (ENJ) ve Axie Infinity (AXS) yer alırken, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) de en çok satın alınan kripto varlıklar arasında yer alıyor.

Kripto balinaları ayrıca merkeziyetsiz kripto borç verme ve ödünç alma protokolü Compound (COMP) ve merkeziyetsiz zincirler arası oracle Band Protocol (BAND) satın aldı.

“ENJ, AXS, COMP, BAND ve ETH, balinalar daha düşük fiyatlara düştükte büyük bir birikim yapmaya devam ediyor. Açıkçası, fiyatlar zaten oldukça hızlı bir şekilde toparlandı ancak bu mutlaka işlerin devam edeceği anlamına gelmiyor.”

Çok sayıda varlık sınıfındaki piyasalar, askeri çatışmalardan sonra düştü, ancak Santiment, yatırımcıların ilk şoklarını atlatmasıyla fiyatların artacağını düşünüyor.

“Ukrayna-Rusya arasındaki çatışma durumunda, kripto para birimlerini, hisse senetlerini ve diğer piyasaları aşağı çeken savaşın arkasında büyük bir gerçek olduğunu açıkça anlıyoruz.

Ancak son iki yılda pandemiden öğrendiğimiz gibi, ilk şok geçtikten sonra, çoğu zaman büyük bir fiyat artışı görülür.”

Enjin Coin (ENJ) şu anda %4,69 artışla 1.43 dolara yükseldi. Piyasa değerine göre 77 numaralı kripto varlığı Perşembe günü 1.21 dolara kadar düşmüştü.

Axie Infinity (AXS) ayrıca gecenin en düşük seviyesi olan 42.84 dolardan toparlandı ve gün için %2.31 artışla 50.46 dolara yükseldi.

Ethereum, Çarşamba günü 2.746 dolardan 2.336 dolara kadar düşmüştü ancak önceki seviyesini neredeyse tamamen geri aldı. İki numaralı kripto varlık, 2.711 dolar karşılığında el değiştiriyor.

Compound ise hafta ortasında bir darbe aldı ve yazı yazarken 112.37 dolara geri dönmeden önce 96.26 dolara kadar düştü.

Band Protocol, Perşembe günü 3.16 dolara düştükten sonra %2.79 arttı ve 3.64’ten işlem görüyor.

Santiment, kripto para savunucuları arasında, dijital varlıkların istikrarsızlık zamanlarında “güvenli liman” varlığı olarak değerli metallere katılacağına dair henüz gerçekleşmemiş umudu tartışarak sonuca varıyor.

“Uzun bir süre altın, kriz dönemlerinde yatırımcıların akın ettiği ‘güvenli liman’ olmayı başardı. Ve Bitcoin’in ortaya çıkmasıyla birlikte… kripto para biriminin kendi başına güvenli bir liman olarak iddiada bulunabileceğine dair artan bir umut var.

Ancak bu henüz makro açıdan gerçekleşmedi.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.