Şubat 27, 2023

Santiment Açıkladı: Kripto Balinaları Bu Altcoin’lere Akın Etti!

On-chain analitik firması Santiment, Ethereum (ETH) üzerine inşa edilmiş bir altcoin’de artan kripto balina aktivitesine dikkat çekti. Firma, bu gelişmenin trendin tersine döneceğine işaret edebileceğini düşünüyor.

Santiment, stabilcoin tabanlı kredileri güçlendirmek için akıllı sözleşmeler kullanan köklü bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan Maker‘ın (MKR) üç aydan uzun bir süredir en büyük balina işlemini gördüğünü tespit etti.

“Maker birkaç saat önce son üç ayın en büyük balina aktivitesini kaydetti. Bir balina adresine 24.331 MKR (17,4 milyon dolar) taşındı ve ardından aynı büyüklükte bir hamle daha yapıldı. Düşüş dönemlerinde, bunun gibi büyük hamleler genellikle geri dönüşlerle ilişkilendirilir.”

santiment haberleri

Santiment, kripto para piyasasında dikkat çeken başka bir yükseliş işareti olduğunun altını çizdi. Firmaya göre, hareketsiz TrueUSD (TUSD) coinleri, stablecoin’in kripto borsalarındaki arzı yaklaşık iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığı için aniden hareketlenmeye başladı. Hareketsiz coinler, uzun süre hareketsiz kalan kripto varlıklarını tanımlamaktadır.

Santiment, stabilcoin’lerdeki bu tür ani hareketlerin genellikle kripto piyasaları için iyiye işaret olduğu görüşünde.

“TrueUSD, 22 Haziran 2021’den bu yana ilk kez, daha önce hareketsiz olan coinlerin borsalara taşınarak borsa arzını %73’e çıkardığını gördü. Genellikle, stabilcoin’lerin borsalara taşınması alım gücünün arttığını ve kripto için iyi bir işaret olduğunu göstermektedir.”

kripto para haberleri

Santiment ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum trader’larının son birkaç gündür pozisyonlarını zararla kapattıklarını ve bu eğilimin genellikle bir piyasa dibinden önce geldiğini belirtti.

Bitcoin Ethereum balina alımı

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?