Mart 1, 2024

Kripto Ateşi Yükseliyor: Popüler Meme Coin’de Yakım Oranı %30.000 Fırladı, Fiyat Yükselişe Geçti!

Kripto piyasası şu sıralar oldukça hareketli. Bitcoin’in 61 bin doları aşmasıyla birlikte yeni bir boğa koşusu başladı. Bu nedenle Shiba Inu (SHIB) da bu ralliden etkilenerek, yeni zirvelere çıktı. SHIB bugün %23,2, bu hafta %41,4 ve geçtiğimiz ay %43,5 artış kaydetti. Ayrıca, Şubat 2023’ten bu yana %6,8’lik bir kazanç elde etti. Ek olarak yılın başından bu yana yeşil bölgede seyrediyor.

Bununla da kalmayan Shiba Inu, yakım oranında %30.000’lik muazzam bir artışla kripto dünyasının dikkatini üzerine çekti. Büyük bir sıçrama yaşadı, 0,000014 dolar seviyesine yükseldi.

Kripto Ateşi Yükseliyor

Shibburn verilerine göre, bugün %30187’lik bir yakım oranı artışı mevcut. Son 24 saat içinde tam 3,75 milyon SHIB token’ı yok edildi. Bu, meme coin‘in arzını azaltmak ve trader’lar ile yatırımcılar arasındaki olumlu hissiyatı artırmak için oldukça büyük bir adım olarak kabul ediliyor. Şu anda, yaklaşık 410,70 trilyon SHIB coin’i yakıldı. BU bağlamda dolaşımda sadece 581,65 trilyon coin kaldı.

Bu artışı tetikleyen faktörler arasında, gelişmiş Shiba Inu ekosistemi ve SHEboshi gibi özelliklerin yanı sıra KNINE’ın yaklaşan lansmanı ve Zama gibi kuruluşlarla yapılan ortaklıklar yer alıyor. Tüm bunlar, Shiba Inu’nun olumlu hissiyatına katkı sağladı.

Bununla birlikte, SHIB ETF görüşmeleri de gündemde. Sadık SHIB topluluğu, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’a SHIB’in Howey testine uygunluğunu göz önünde bulundurarak bir SHIB ETF’si oluşturması için bir dilekçe verdi. Bu, düzenleyici zorlukları aşmak için büyük bir adım olabilir. Bu bağlamda SHIB’e yatırım yapmayı daha erişilebilir hale getirmesi olası.

SHIB Güncel Fiyat Anlık Görüntüsü

SHIB, son 24 saatte %3,78 artarak 0,00001266 dolar seviyesinden işlem görüyor. 0,000014 dolarlık direncin aşılmasıyla birlikte işlem hacmindeki %76,63’lük artış, yatırımcıların iyimserliğini artırdı. Türev verileri, açık pozisyonlardaki ve işlem hacmindeki artışla birlikte yükseliş eğilimine işaret ediyor. Bu da yatırımcıların uzun pozisyonlara olan ilgisinin arttığını gösteriyor.

Yatırımcılar, fiyatın daha da artmasıyla ilgili beklentilerini artırıyor gibi. Ancak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alım bölgesini işaret ederek potansiyel bir düzeltmeye işaret ediyor. Ancak, bu uyarıya rağmen, Shiba Inu’nun gelecekteki performansına yönelik umutlar yüksek ve piyasada olumlu bir hava hakim gibi.

Shiba Inu 0,0005 Dolara Doğru mu İlerliyor?

Telegaon, Shiba Inu (SHIB) için parlak bir gelecek öngörüyor. 2029’a kadar 0,0005 dolarlık işareti aşacağını ve yıl için 0,000588 dolarlık bir zirve fiyatına ulaşacağını tahmin ediyor. Ancak, SHIB’in fiyatını etkileyen önemli bir engel olarak büyük arzı işaret ettiler. Fakat, SHIB ekibinin her yıl milyarlarca tokeni yok edebilecek yeni bir yakma mekanizması geliştirdiği söylentileri var. Bu mekanizmanın etkili olması durumunda, özellikle yükseliş piyasasında, SHIB’in 0,0005 dolar hedefine ve ötesine ulaşmasını sağlayabilir.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?