Şubat 9, 2024

Kripto Arenasında Yeni Yıldız: Bu Altcoin %4,63’lük Sıçrama ile 40 Dolar Hedefine Yaklaşıyor!

23 Ocak’ta 30 doların altına gerileyen Avalanche ‘ın (AVAX) fiyatı, haber yazıldığı sırada 36 dolardan işlem görürken, şu anda bu seviyenin üzerinde seyrediyor. Coingecko verilerine göre, AVAX son yedi günde %4,63’lük bir artış yaşayarak seviyeyi aşmayı başardı.

Ancak, piyasa değerinde 9. sırada yer alan bu kripto para birimi geçtiğimiz yıl çok daha iyi bir performans sergilemişti. AVAX, 2023 yılında Merkeziyetsiz Finans (DeFi) temellerine dayalı tokenlar arasında güçlü bir performans gösterdi. Fiyatı bir dönem 50 dolar civarına kadar yükseldi, ancak piyasa katılımcıları karlarını realize etmeye başladıkça geriledi.

Bu arada, 4 saatlik grafik, boğaların AVAX’ı 40 doların üzerine çıkarmak için çaba gösterdiğini gösteriyor. Ancak, bu girişimlerin 36,75 dolar seviyesinde reddedilme olasılığı bulunuyor. Çünkü, AVAX’ın yükseliş trendi daha önce bu bölgede iki ayrı durumda reddedilmişti.

Avalanche’ın Hedefi 40 Dolar

30 Ocak’ta yaşanan ilk düşüş, AVAX’ın 32 dolara kadar gerilemesine neden oldu. Ardından, 2 Şubat’ta ikinci bir düşüş yaşandı ve bu da token fiyatının 34 dolara düşmesine yol açtı. Şimdi, boğaların direnci kırmaları gerekiyor.

Başarılı bir 36,75 dolar kırılması, AVAX’ın 40 dolar psikolojik direncine ulaşmasını sağlayabilir. Ancak, kırılma başarısız olursa, AVAX’ın fiyatı 33,83 dolarlık destek seviyesine geri çekilebilir. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 61,95’e yükselmiştir, bu da güçlü bir alım momentumu seviyesine işaret ediyor.

Alım momentumu yüksek seviyelerde kalmaya devam ederse, AVAX 36,75 doları geçebilir. Yükseliş açısından bakıldığında, fiyat kısa vadede 40 doları aşabilir. Ancak, RSI’da bir düşüş yaşanırsa, fiyatın 35 doların altına gerileme ihtimali bulunmaktadır.

Avalanche fiyat grafiği

Bir diğer gösterge Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaması (MACD) oldu. Şu anda MACD pozitif yönde ve yükseliş momentumuna işaret ediyor. Eğer bu değer yeşil renkte kalmaya devam ederse, AVAX yıllık en yüksek seviyesi olan 43,40 doları aşabilir. Bu durum, AVAX’ın güçlü bir yükseliş trendine işaret edebilir.

Teknik görünümün bir özeti, AVAX’ın değerinin düşük olduğunu ve çok daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir. Kilitlenmiş Toplam Değer (TVL) açısından, DeFiLlama verilerine göre Avalanche’ın TVL’si 818,93 milyon dolar olarak kaydedildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere TVL, bir protokolde kilitli olan toplam dijital varlık miktarını ölçer. Bu metrik arttığında, katılımcılar genellikle protokolü daha güvenilir bir şekilde algıladıklarından, varlıklarını bu protokole yatırmaya daha istekli olurlar. Dolayısıyla, artan TVL, protokolün güvenilirliğine ve kullanıcıların getiri beklentilerine olan inancına işaret edebilir.

TVL protokolü

Ancak, TVL’deki bir azalma, farklı bir durumu işaret ediyor. Avalanche için TVL, son 30 gün içindeki seviyelere oldukça yakın seyrediyor. Bu durum, piyasa katılımcılarının ağın genel sağlığına katkıda bulunup bulunmayacakları konusunda belirsizlik yaşadıklarını gösteriyor. Bu tür belirsizlikler, yatırımcıların veya kullanıcıların güvenini sarsabilir ve protokolün uzun vadeli başarısını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, Avalanche ekosistemine ilişkin gelişmelerin ve değişikliklerin yakından izlenmesi önemlidir.

Kripto para borsası PrimeXBT komisyon indirimli ve hoş geldin hediyeli hesap açmak için tıklayın.

Kaynak : coin edition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?