Eylül 20, 2023

Kripto Analistleri Bunu Tartışıyor: Ripple Fiyatı İçin 10.000 Dolar Mümkün mü?


Ripple fiyatının ne kadar yükselebileceğine ilişkin olasılıklar geçtiğimiz hafta kripto topluluğu üyeleri arasında hararetli tartışmaları tetikledi. Belirli bir tahmin, Ripple ödemeler sektöründe ilerledikçe kripto para biriminin fiyatını 10.000 dolara kadar yükseltti. Bununla birlikte, bu tahminin geçerliliği hala yoğun bir şekilde tartışılmakta ve kripto analistlerinin bu fiyat noktasının mümkün olup olmadığı konusunda ağırlık vermelerine yol açmaktadır.

Analist 10.000 Doların Neden Mümkün Olmadığını Açıkladı

XRP fiyatını 10.000 dolara çıkarma tartışmalarına ağırlık veren analistlerden biri de Zach Rector. Altcoin‘in bu seviyeye çıkabileceğine dair tahminlerin dolaşıma girmesinin ardından Rector, XRP fiyatının neden bu kadar yükselebileceğine inanmadığını açıklamak için öne çıktı.

X (eski adıyla Twitter) üzerinden yapılan paylaşımda Rector, inancının ardındaki neden olarak para biriminin sıfırlanmasına ve borçların yeniden yapılandırılmasına işaret ediyor. Ona göre, altcoin böyle bir ralli yapmadan önce hem Para Birimi Sıfırlama hem de Borç Yeniden Yapılandırmasının gerçekleşmesi gerekecek.

Daha fazla açıklama yapan Rector, kripto para biriminin 50 dolarlık çok daha düşük bir fiyat noktasına bile yükselmeden önce bunların her ikisinin de gerçekleştiğine işaret ediyor. Bu nedenle, bu tür fiyat tahminlerini ortaya koymak yerine sorulması gereken sorunun “Bir SIFIRLAMA yaşamadan önce XRP ne kadar yükselecek?” olduğuna inanıyor.

Başka bir X kullanıcısı da Rector’un tweet’ine yanıt olarak XRP fiyatının 10.000 dolara ulaşmasının mümkün olduğunu söyledi. Ancak, bunun yalnızca mevcut yüksek enflasyon oranlarının korunması halinde gerçekleşeceğine inanıyorlar. Takip eden bir tweet’te kullanıcı, XRP’ye 10.000 dolara ulaşma konusunda %5 şans veriyor.

Tweet’te “10.000 dolar mümkün ancak bu, bu feci enflasyon oranını koruduğumuzu, XRP’nin rekabet olmadan dünya çapında tercih edilen sınır ötesi ödeme para birimi haline geldiğini ve Tokenizasyonun gerçekleştiğini ve dünya çapındaki en büyük 10 pazardan birinin en az %10-20’sinin XRP’yi kullandığını varsayıyor.” ifadeleri yer alıyor.

Ripple Fiyatında Neden Ani Yükseliş Oldu?

Göstergeler ve yatırımcılar, Ripple’ın Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı zaferin ardından XRP fiyatı için ilk kez yükselişe geçti. XRP fiyatı, ilgi balonu olarak kararı takip eden günlerde% 60’ın üzerinde artmıştı.

Token’ın rallisi o zamandan bu yana yavaşladı ve karardan elde ettiği kazanımların çoğunu sildi. Bununla birlikte, kripto analistleri yükselişini sürdürüyor. Bir analist XRP fiyatını 130 dolar olarak belirlerken, başka bir analist 500 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor.

XRP’nin 1 milyar doların üzerinde neredeyse tutarlı olan işlem hacimleri de yatırımcıların coine yoğun bir şekilde dahil olduğunu gösteriyor.

Kaynak : NEWSBTC

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?